Skip to content

Mozilla poleca rozszerzenie prywatności, które śledzi Twoją historię online

20 de lipiec de 2021
spying watching

Web Security, rozszerzenie przeglądarki Firefox z ponad 200 000 aktualnymi użytkownikami, śledzi każdą odwiedzaną witrynę i przechowuje te informacje na niemieckim serwerze sieciowym.

Rozszerzenie było polecane przez Mozillę w poście na blogu w zeszłym tygodniu o dodatkach poprawiających prywatność użytkowników. Od tego czasu Mozilla zredagowała post, usuwając Web Security.

Oto Catalin Cimpanu, pisanie dla Bleeping Computer o tym, jak rozszerzenie posuwa się za daleko w śledzeniu użytkowników:

W normalnych okolicznościach dodatek do przeglądarki Firefox, który musi skanować w poszukiwaniu zagrożeń, może być uprawniony do sprawdzania adresów URL, które skanuje na zdalnym serwerze, ale zgodnie z formatem danych, które dodatek wysyłał do zdalnego serwera, Web Security wygląda na to, że rejestruje więcej niż bieżący adres URL.

Dane pokazują, że wtyczka śledzi poszczególnych użytkowników według identyfikatora, wraz z ich wzorcem przeglądania, rejestrując, jak użytkownicy przeszli ze „staregoUrl” na „nowyUrl”.

Powiemy to jeszcze raz: rozszerzenia przeglądarki to koszmar prywatności. Najwyraźniej nawet Mozilla nie może śledzić, które rozszerzenia są pomocne w poprawie prywatności, a które aktywnie szpiegują użytkowników. Skąd regularni użytkownicy mają wiedzieć, komu ufać?

Kredyt zdjęciowy:Antonio Guillem/Shutterstock.com

Czy ten post był pomocny?