Skip to content

Multiplayer „DOOM” pojawia się na Raspberry Pi Pico, komputerze za 4 USD – Recenzja Geek

21 de marzec de 2022
1fd061f6 1024x576 1

Raspberry Pi Pico o wartości 4 USD to mikrokontroler o niskim poborze mocy, przypominający płytkę Arduino. Tak naprawdę nie jest przeznaczony do grania w gry, a zwłaszcza w tytuły 3D. Ale w duchu „czy to może biec?”LOS”, Graham Sanderson z Fundacji Pi przeniósł oryginałLOS do Raspberry Pi Pico. I działa świetnie.

SandersonaLOS port jest niezwykle wierny oryginalnej grze. Opiera się na porcie źródłowym Chocolate Doom i wykorzystuje cały oryginałLOS Pliki PC WAD oraz oryginalna muzyka i dźwięk. Dopasowanie tego wszystkiego do 2 MB pamięci flash w Pi Pico wymagało oczywiście trochę kompresji, ale gra nadal działa w rozdzielczości 300×200 (ale wyświetla wideo 1280×1024) bez żadnych problemów. (Sanderson zauważa, że ​​mikrokomputery z układem Pi Pico RP2040 powinny być w stanie działać)Ostateczna zagładaoraz DOOM II.)

  • Szokująco, ten port faktycznie obsługuje tryb wieloosobowy dla czterech graczy. I nie ma tu żadnych dziwnych sztuczek — wystarczy podłączyć kilka komputerów przez I2C i gotowe.

    Sanderson udokumentował cały projekt w opisie GitHub, który jest dość szczegółowy. Jeśli jesteś ciekaw jego metody kompresji, zwanej WHD lub „Where’s Half the Data”, zdecydowanie sugeruję przejrzenie tej dokumentacji!

    Cały kod do tegoLOS port jest dostępny w serwisie GitHub. Technicznie rzecz biorąc, powinien działać na wszystkich mikrokomputerach RP2040 z co najmniej 2 MB pamięci RAM, chociaż sugeruję grać na Pi Pico. Możesz teraz kupić Pi Pico za jedyne 4 USD.

    Źródło: Fundacja Raspberry Pi

    Czy ten post był pomocny?