Skip to content

Mysz i klawiatura w Xbox Cloud Gaming

5 de marzec de 2022
keyboard mouse gaming hand

Gry w chmurze wciąż się rozwijają, a Microsoft jest jednym z liderów w tym kosmosie. Firma chce przyciągnąć zagorzałych graczy, dodając obsługę myszy i klawiatury do swojej usługi gier w chmurze, chociaż nie jest jasne, kiedy dokładnie.

Symulator lotu Microsoft poprowadził Jorg Neumannspoke w wideo Q&A na temat przyszłości gry, a jednym z pytań, które się pojawiły, była obsługa myszy i klawiatury w grze w Xbox Cloud Gaming.

„Jest to obsługa na poziomie platformy, więc nie ma to z nami nic wspólnego, oczywiście mysz/klawiatura działa dla naszej karty SIM. Zespół ds. platformy pracuje nad tym i nie, nie mogę podać daty, ponieważ to zespół ds. platformy. Nie znam ich dat, ale nadchodzi, a my też mówimy o pracy z dotykiem” – powiedział Neumann w teledysku (Via The Verge).

Kluczem jest to, że trzeba to zrobić na poziomie platformy, ale wymaga to, aby każda gra wspierała metodę kontroli, aby działała. Jeśli gra jest zaprogramowana tylko na gamepad, nie będziesz mógł nagle w nią grać za pomocą myszy i klawiatury tylko dlatego, że nadchodzi wsparcie dla Xbox Cloud Gaming.

Chociaż nie podaje dokładnego harmonogramu, Neumann rozwinął nieco i powiedział: „Powiedziałbym, że to w najbliższych miesiącach, to nie tygodnie, a może być… Mam nadzieję, że zostanie to zrobione mniej więcej w czerwcu, ale nigdy nie mogę powiedzieć. Każdy tego chce, ja tego chcę, więc… nadchodzi.”

Microsoft nie skomentował funkcji ani czasu jej pojawienia się. Jednak biorąc pod uwagę, że Microsoft Flight Simulator został stworzony przez, no cóż, Microsoft, Jorg Neumann jest dość wiarygodnym źródłem.

Czy ten post był pomocny?