Skip to content

Na pewno nie stać Cię na te jedyne w swoim rodzaju meteorytowe trampki – recenzja Geek

25 de grudzień de 2021
36f7b25f 1024x576 1

Chociaż nie będziesz pierwszą osobą, która stanie na Księżycu, możesz być jednym z pierwszych, którzy staną na meteorycie. A raczej w meteorycie. Dobrze to przeczytałeś — mamy teraz limitowaną edycję tenisówki, która zawiera fragmenty rzeczywistych fragmentów meteorytów. A koszt? Zaledwie 13 200 dolarów.

Te trampki o tematyce kosmicznej świętują premierę nowego filmu Netflix Nie patrz w górę, w reżyserii Adama McKaya, z udziałem Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio. W filmie dwóch astronomów wyrusza w globalną podróż, aby powiedzieć wszystkim, że planeta zostanie zniszczona przez nadchodzącą kometę.

Czerpiąc trochę niepotrzebnie chorobliwej inspiracji z filmu, wyjątkowe tenisówki New Balance 550 zawierają kilka malutkich kawałków meteorytu i są wystawiane na aukcjach w Sotheby’s. Buty zaprojektował Matt Burgess z MattB Customs. Aby udoskonalić wygląd, Burgess ręcznie umieścił każdy skrawek meteorytu i umieścił je w panelach akcentujących po obu stronach butów.

Fragmenty pochodzą z meteorytu pallasytowego sprzed 4,5 miliarda lat znalezionego w Rosji w latach 60. XX wieku. Pallazyt jest rodzajem meteorytu kamienno-żelazowo-niklowego i zawiera małe kryształki oliwinu o jakości perydotu.

Dostępna jest tylko jedna para butów (oczywiście) i tylko w „rozmiarze US 10”. Aukcja odbędzie się w Sotheby’s i rozpocznie się 17 grudnia; częściowe wpływy zasili World Wildlife Fund. A jeśli chcesz się wymeldować Nie patrz w górę, jest już dostępny w kinach i pojawi się na Netflix 24 grudnia.

przez Nerdist

Czy ten post był pomocny?