Skip to content

Nadchodzi Face ID z maską, ale tylko dla iPhone’a 12 i 13

29 de styczeń de 2022
iphone with mask

Maski nigdzie się nie wybierają, przynajmniej na razie. Wygląda na to, że Apple to zaakceptowało, ponieważ najnowsze oprogramowanie w wersji beta na iPhonie pozwala używać Face ID z maską bez użycia Apple Watch. Jednak aby skorzystać ze zmiany, musisz mieć nowszy iPhone.

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o zmianie Face ID wczoraj, ale Cult of Mac przeprowadził trochę dodatkowe dochodzenie i stwierdził, że możesz skorzystać z odblokowania iPhone’a podczas noszenia maski tylko wtedy, gdy masz iPhone’a 12 lub 13. Starsze modele odblokują się jako zawsze mają, nawet po aktualizacji do iOS 15.4.

Dodatkowo po dalszych testach odkryto, że można używać Face ID z maską w Apple Pay, co jest znaczącym ulepszeniem sposobu, w jaki Face ID i Apple Watch działają w obecnych wersjach iOS. Możesz go również użyć do odblokowania chronionych aplikacji.

Obecnie iOS 15.4 jest w wersji beta, więc musisz zarejestrować się w programie beta firmy Apple, jeśli chcesz rozpocząć odblokowywanie telefonu z założoną maską. W przeciwnym razie będziesz musiał poczekać, aż nowa wersja iOS zostanie upubliczniona, co powinno nastąpić wczesną wiosną 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?