Skip to content

Nadchodzi pierwszy Android 13 Beta, oto jak go zainstalować – Recenzja Geek

27 de kwiecień de 2022
3942e002 1024x576 1

Tak jak obiecał Google, pierwszy Android 13 Beta jest już dostępny dla każdego, kto ma cierpliwość do jego zainstalowania. Ta wersja beta nie zawiera tylu nowych funkcji, co w zeszłym miesiącu Developer Preview, ale jest to pierwsza wersja Androida 13, która jest wystarczająco stabilna, aby przeciętny geek mógł ją przetestować.

Największa nowa funkcja Androida 13 Beta skupia się na prywatności użytkownika; Google przedstawia trzy nowe uprawnienia dla aplikacji, które chcą uzyskać dostęp do plików multimedialnych. Zamiast po prostu prosić o odczytanie pamięci zewnętrznej, aplikacje muszą teraz prosić o odczytanie obrazów multimedialnych, wideo lub audio. Ta zmiana powinna zapewnić użytkownikom nieco przejrzystości, ponieważ wyjaśnia, do jakich typów plików aplikacja chce uzyskać dostęp.

Oś czasu wersji beta Androida 13, pokazująca, że ​​Android 13 osiągnie stabilność platformy w czerwcu.

Inne nowe funkcje Androida 13 Beta są bardziej zorientowane na programistów. Zestaw nowych interfejsów API tras audio pomaga aplikacjom określić, który format AudioFormat najlepiej nadaje się do odtwarzania dźwięków. A aplikacje, które generują, podpisują lub szyfrują klucze, będą teraz wyświetlać bardziej szczegółowe i dokładne błędy w Keystore i KeyMint.

Wiem, to nie brzmi zbyt ekscytująco. Ale poprzedni Android 13 Developer Preview wprowadził szereg funkcji, z których użytkownicy mogą korzystać, takich jak zaktualizowany selektor zdjęć, wektoryzowane emoji i nowe uprawnienia do powiadomień, które pojawiają się przy pierwszym użyciu aplikacji.

Instalacja Androida 13 Beta jest dość łatwa, o ile masz telefon z serii Pixel 4, Pixel 5 lub Pixel 6. Możesz zainstalować tę aktualizację bezprzewodowo, dołączając do programatora Android Beta, ręcznie przesyłając nową wersję Beta na swoje urządzenie. Dodatkowo możesz przetestować Androida 13 Beta w emulatorze Androida.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?