Skip to content

Najlepsze aplikacje do zrzutów ekranu na macOS

9 de lipiec de 2021
screen shot 2017 02 06 at 5.19.59 pm

Każdy, kto regularnie używa komputera Mac, wie, że możliwości zrzutu ekranu systemu MacOS są dość solidne, ale zawsze mogą być lepsze. Aplikacje do zrzutów ekranu innych firm oferują wiele funkcji, o których mogłeś nie wiedzieć, że są potrzebne.

To prawda, że ​​możesz sobie poradzić bez dodatkowego oprogramowania. Możesz już wykonywać przechwytywanie pełnego ekranu, zaznaczania i okien za pomocą kilku skrótów klawiaturowych, a Podgląd umożliwia szybką pracę z dowolną niewielką edycją.

Ale jeśli chcesz mieć alternatywę typu „wszystko w jednym”, która oferuje więcej opcji przechwytywania, narzędzi do adnotacji, a nawet udostępniania, istnieje kilka doskonałych opcji.

Skitch

1625814160 168 Najlepsze aplikacje do zrzutow ekranu na macOS

Skitch to ulubiona aplikacja do zrzutów ekranu How-To Geek dla systemu MacOS i nie bez powodu: ma prawie wszystko, czego potrzebujemy.

Skitch umożliwia wykonywanie zrzutów ekranu z wybranego obszaru (z zegarem lub bez), pełnego ekranu, okna lub określonych menu. Dostępny jest nawet tryb „aparatu”, który pozwala robić selfie kamerą internetową.


Po zrobieniu idealnego zrzutu ekranu Skitch pozwoli Ci go ubrać za pomocą wielu narzędzi do edycji, w tym strzałek, linii, kształtów, podświetleń, objaśnień i pikselizacji, aby ukryć dane osobowe. Następnie możesz zapisać swój końcowy zrzut ekranu w jednym z ośmiu formatów plików.

Dzięki Skitch możesz udostępniać swoje dzieła za pośrednictwem AirDrop, Notes, FTP lub kont w mediach społecznościowych. Również dlatego, że Skitch jest Evernote produktu, możesz zalogować się na swoje konto Evernote i tam zapisywać swoje snapy.

Monosnap

1625814161 902 Najlepsze aplikacje do zrzutow ekranu na macOS

Trudno to umieścić to Monosnap po drugie, ponieważ ma w tym wiele do powiedzenia… tak bardzo, że może to być bardziej remis.

Monosnap nie ma tak solidnych opcji przechwytywania jak Skitch, dając tylko możliwość przyciągania zaznaczenia lub pełnego ekranu. Wprowadza jednak kilka ulepszeń, takich jak możliwość robienia pełnoekranowych zrzutów ekranu z zegarem lub przechwycenia wyboru automatycznego przesyłania na serwer FTP lub do pamięci w chmurze.

Posiada również tryb selfie, a także możliwość tworzenia nagrań ekranu.

To nie jest złe jak na darmową aplikację, ale tam, gdzie Monosnap naprawdę błyszczy, jest dział edycji. Podobnie jak Skitch, możesz iść do miasta na zrzutach ekranu z tekstem, strzałkami, liniami, rysunkami, przycinaniem i redagowaniem wrażliwych lub ujawniających informacji. Umożliwi nawet otwieranie zatrzasków w podglądzie jednym kliknięciem.


Dodatkowo możesz zmienić nazwy swoich ujęć (co jest całkiem miłym akcentem dla tych, którzy lubią wszystko w porządku), zanim zapiszesz je jako PNG lub JPG.

Wreszcie możesz udostępniać swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, a jeśli chcesz dodać Dropbox, Evernote, Pudełko, Yandex.Disk, i Aplikacja w chmurze integracja, możesz uaktualnić za 4,99 USD.

Wyjaśniać

1625814161 322 Najlepsze aplikacje do zrzutow ekranu na macOS

Wyjaśniać ma wiele zalet. Jest to program do wykonywania zrzutów ekranu z ciekawym akcentem: jest przeznaczony do tworzenia przewodników z Twoimi zrzutami ekranu.

Kiedy robisz zrzuty ekranu, możesz dodać je do dokumentu jako „kroki”. Nadaj swojemu dokumentowi i każdemu krokowi tytuł, dodaj towarzyszący tekst, a w razie potrzeby dodaj adnotacje do wszystkiego liniami, tekstem, podświetleniami, kształtami i tak dalej.

Następnie możesz zapisać cały plik w jednym zastrzeżonym pliku .clarify do późniejszej edycji; exportit do PDF, Word lub HTML; lub po prostu zapisz pojedynczy zrzut ekranu jako PNG lub JPG. Możesz także udostępniać swoje dzieła poprzez Dropbox, Evernote, jak WordPress wpis na blogu lub za pośrednictwem własnej usługi udostępniania Clarify.

Jest to trochę niekonwencjonalne i kosztuje 14,99 USD, ale jeśli chcesz wyjaśnić proces przyjacielowi lub członkowi rodziny, Clarify bardzo ułatwia zilustrowanie rzeczy w zwięzły i łatwy sposób.

Captur

Najlepsze aplikacje do zrzutow ekranu na macOS

Captur jest zdecydowanie prosty i właśnie to w nim lubimy. Nie zawiera żadnych wymyślnych narzędzi do edycji ani integracji z mediami społecznościowymi, takich jak inne na tej liście, ale możesz wykonywać natychmiastowe przechwytywanie w trybie pełnoekranowym, selekcji i okna.


Po uzyskaniu zrzutu ekranu możesz go zapisać lub edytować w podglądzie.

Nazwa gry z Captur to prostota. Znajduje się na pasku menu, oferując tylko kilka dodatkowych opcji oprócz natywnych uprawnień do zrzutów ekranu komputera Mac. Na przykład możesz łatwo zmienić format pliku, miejsce docelowe, domyślną nazwę pliku, a także dodać godziny i daty do wszystkich swoich przechwytów. Jest tylko nieco bardziej zaawansowany niż wbudowane oferty macOS, ale we właściwych miejscach. Więc jeśli nie potrzebujesz pełnoprawnej aplikacji do zrzutów ekranu z wszystkimi innymi dzwonkami i gwizdkami, możesz dać Capturowi wir.

Snagit

1625814161 981 Najlepsze aplikacje do zrzutow ekranu na macOS

Snagit daje prawie wszystko, czego możesz potrzebować. Może nie tylko robić zrzuty ekranu i dodawać oszałamiającą gamę adnotacji, ale może także robić i przycinać nagrania wideo, tworzyć animowane GIF-y, przechwytywać przewijane (pełnoekranowe zrzuty rzeczy, które trzeba przewinąć, aby zobaczyć), robić panoramiczne ujęcia (dla szerokiego strony poziome lub przewijane w nieskończoność) i wiele więcej.

Snagit jest prawdopodobnie najpotężniejszą aplikacją do zrzutów ekranu na Macu, więc dlaczego jest tutaj na dole? Jego cena 49,95 USD (au). To sporo moolah dla aplikacji do zrzutów ekranu, bez względu na to, jak potężna jest.

Możesz wypróbować Snagita za darmo przez okres do 14 dni, więc w zależności od tego, czego potrzebujesz, spróbuj – możesz zdecydować, że jest wart swojej ceny.

Czy ten post był pomocny?