Skip to content

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

5 de sierpień de 2021
IMG 9652 650x300

Każdy ma zainstalowaną co najmniej jedną aplikację pogodową na swoim telefonie, ale jest tak wiele różnych. Znalezienie „najlepszego” może być nieco trudne, więc zebraliśmy kilka najlepszych, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji.

Oczywiście „najlepszy” jest bardzo subiektywny, ale chcemy, aby Twoja decyzja była prosta – w końcu takie powinno być sprawdzanie pogody. Oto te, które uważamy za najdokładniejsze i najskuteczniejsze, które zaspokoją potrzeby większości ludzi.

Najlepsze dla większości ludzi: Google Weather

Różni się to od większości innych aplikacji pogodowych, ponieważ tak nie jestnaprawdęaplikacja, a raczej szybki link wygenerowany przez Google Now. Ale jest super szybki, wydajny i madoskonałyukład.

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida1628163128 787 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Zasadniczo oferuje wszystkie codzienne informacje na stronie głównej, zaczynając od aktualnych warunków. Przewijanie w dół pokaże wszystkie inne istotne informacje: prognozę godzinową, prędkość wiatru (moja ulubiona funkcja), opady i czasy wschodu/zachodu słońca. Zawiera również szczegóły dotyczące „jutra” i 10-dniowej prognozy. Nie ma jednak radaru, co jest przydatne, jeśli chcesz się bliżej przyjrzeć. Nie ma też widżetów, jeśli to lubisz. Jeśli tak, to kopięOś czasu pogodyoraz1Pogoda.

1628163128 954 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida1628163128 733 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Jak więc zdobyć ten? To naprawdę proste: otwórz Google Now, a następnie wyszukaj hasło „Pogoda”. Górna opcja powinna brzmieć „Błyskawiczny dostęp do pogody z ekranu głównego” z opcjami „Nie, dziękuję” i „Dodaj”. Kliknięcie „Dodaj” natychmiast umieści skrót na ekranie głównym. Bum.

1628163129 715 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida


Jeśli przypadkowo usuniesz skrót, możesz po prostu ponownie wyszukać „pogoda”, a następnie dotknąć menu z trzema przyciskami i wybrać „Dodaj skrót do ekranu głównego”.

1628163129 624 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida1628163129 749 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Tak więc, chociaż nie ma dodatkowych funkcji niektórych innych opcji, jego prostota sprawia, że ​​jest to aplikacja, której osobiście używam dziewięć razy na dziesięć. Jest po prostu tak przystępny i pozwól mi zobaczyć, co muszę zobaczyć w jak najkrótszym czasie – przynajmniej wtedy, gdy nie potrzebuję bardziej szczegółowych informacji o tym, kiedy i gdzie będzie padać. Poza tym jest ładna.

Dodatkowo to nic nie kosztuje. Nie da się tego pokonać kijem.

Najlepsze wyniki hiperlokalne: ciemne niebo

Jeśli chodzi o wiedzę, jaka będzie pogodadokładniegdzie jesteś, niektóre aplikacje mogą być nieco podejrzane — większość z nich po prostu pobiera swoje informacje z [somewhat] pobliskie źródło, a następnie użyj go jako koca dla tego konkretnego regionu.

Chociaż może to działać dla niektórych osób, chcę wiedzieć, czy będzie padać tam, gdzie stoję. I za to,Ciemne niebojest tam, gdzie jest, ponieważ hiperlokacja jest jego wizytówką. Ma też najlepszą nazwę dla aplikacji pogodowej, jaką kiedykolwiek słyszałem. Posiada świetny interfejs, przydatne widżety i wydaje się być bardzo dokładny. To wszystko sprawia, że ​​aplikacja pogodowa jest świetna.

W Sklepie Play dostępna jest bezpłatna wersja Dark Sky, ale jest też model subskrypcji – 3 USD rocznie – który dodaje mały wykres z najświeższymi prognozami deszczu. Chociaż początkowo kpiłem z modelu subskrypcji aplikacji pogodowej, po pewnym czasie korzystania z Dark Sky Premium uważam, że warto. Poza tym to tylko trzy dolary.

1628163129 14 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Jak sugeruje jego nazwa, Dark Sky skupia się tak naprawdę na deszczu – kiedy będzie padać i gdzie będzie padać. Jego interfejs jest bardzo elegancki, z aktualną temperaturą i przewidywaną niską/wysoką u góry, spodziewanym deszczem w ciągu następnej godziny (tylko wersja premium) oraz pionową osią czasu tuż pod spodem ze szczegółami tego, czego można się spodziewać w danym dniu. Jeśli będzie padać, pojawi się niebieska sekcja. Ponieważ pogoda jest nieco nieprzewidywalna, ta sekcja jest stale aktualizowana w ciągu dnia.

1628163129 837 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida


Tuż pod osią czasu zobaczysz inne opcje: procent opadów, prędkość wiatru, wilgotność i wskaźnik UV. Dotknięcie każdej opcji aktualizuje szczegóły na osi czasu o odpowiednie informacje.

1628163129 622 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida1628163129 567 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Na dole interfejsu znajduje się pasek nawigacyjny. Tutaj możesz przejść do widoku tygodnia, mapy radarowej i alertów. Chociaż większość z nich jest dość oczywista, chcę dotknąć systemu ostrzegania Dark Sky, ponieważ jest naprawdę niesamowity.

1628163130 355 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Większość aplikacji pogodowych powiadomi Cię, gdy zbliża się zła pogoda, i podobnie większość pozwoli Ci dodać dane o temperaturze do paska powiadomień. Dark Sky przenosi obie te rzeczy na wyższy poziom.

Opcja powiadomienia zasadniczo dodaje poziomą wersję osi czasu bezpośrednio do cienia, co jest bardzo wygodne… zakładając, że nie masz nic przeciwko dość dużemu powiadomieniu zajmującemu część cienia. Jest to jednak bardzo przydatne, jeśli pogoda jest dla Ciebie ważna.

1628163130 741 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

A system powiadomień jest solidny, ponieważ Dark Sky może wysyłać codzienne alerty pogodowe ze szczegółami na ten dzień (lub następnego dnia, jeśli powiadomienie jest ustawione po 18:00). Możesz nawet skonfigurować alerty niestandardowe informujące o spełnieniu określonych zmiennych zdefiniowanych przez użytkownika. Na przykład mogę otrzymać powiadomienie, jeśli prędkość wiatru przekroczy 15 mil na godzinę, czyli punkt, w którym jawiedziećjazda na rowerze będzie o wiele trudniejsza, ponieważ wiatry w twarz są do niczego. To bardzo fajny system.

1628163130 682 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida1628163130 275 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

Możesz także ustawić ciche godziny dla powiadomień. Jeśli używasz już automatycznych ustawień Nie przeszkadzać w telefonie, aplikacja powinna automatycznie je respektować, więc nie maprawdziwypowód, aby włączyć oba. to nic nie zaszkodzi, jeśli to zrobisz.


Wreszcie dostępna jest opcja „zgłoś”. Jest to w zasadzie miejsce, w którym możesz zgłosić swoje lokalne warunki, co pomaga Dark Sky zachować jak największą dokładność. Możesz nawet zezwolić czujnikom ciśnienia w telefonie na wysyłanie szczegółów do Dark Sky, aby poprawić prognozy. To super!

1628163130 775 Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida

W każdym razie, jeśli lubisz wyniki hiperlokalne, Dark Sky to twoja borówka. Daj mu szansę i nie bój się trzydolarowego modelu subskrypcji. Warto, ale aplikacja jest bardzo przydatna nawet bez niej.

Aplikacje pogodowe są podstawą każdego mobilnego systemu operacyjnego, odkąd aplikacje stały się rzeczą, i sątonado wyboru. Nie jest to w żadnym wypadku ostateczna lista i może nie mieć na niej Twojej ulubionej aplikacji, ale nie jest to przeznaczone do tego – ma po prostu pomóc Ci znaleźć naprawdę dobrą aplikację bez czytania epickiego tomu recenzji. A teraz wyjdź i ciesz się słońcem.

Czy ten post był pomocny?