Skip to content

Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

17 de lipiec de 2021
googlegameslede 650 1024x469 1

Asystent Google zawiera wiele przydatnych poleceń głosowych, ale też Google Now. Asystent wyróżnia się także niektórymi zabawnymi rzeczami, z których Google jest zwykle znany. To jedne z najbardziej zabawnych i rozrywkowych funkcji, które możesz znaleźć w Asystencie Google na swoim telefonie, inteligentnym zegarku lub Google Home.

Aby grać w którąkolwiek z tych gier, potrzebujesz Asystenta Google, który nie jest dostępny wszędzie. Będziesz potrzebował Android 6.0 lub nowszy na telefonach, Android Wear 2.0 na inteligentnych zegarkachlub Google Home.Asystent Google działa też trochę inaczej w zależności od tego, jakiego urządzenia używasz, więc zwrócimy uwagę, gdzie te gry działają, a gdzie nie.

Zagraj w teleturniej z ciekawostkami i mam szczęście

1626510040 374 Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

Platformy:Telefony, Google Home
Fraza aktywacyjna: „Czuję się szczęśliwy” lub „zagraj w szczęśliwe ciekawostki”

Znak towarowy Google’a I’m Feeling Lucky może być zupełnie bezcelowy, ponieważ natychmiastowe wyniki wyszukiwania usunęły potrzebę klikania czegokolwiek, ale fraza znalazła nowe miejsce. Powiedz Asystentowi Google „Czuję się szczęśliwy”, a uruchomisz grę atrivia wraz ze staromodnym głosem spikera w teleturnieju. Ty i kilku znajomych możecie grać, na zmianę odpowiadając na pytania dotyczące ciekawostek, podczas gdy Google nadaje zabawne pseudonimy, takie jak Bubbles lub Cupcake.

Odpowiedz na swoje palące pytania za pomocą kryształowej kuli

1626510040 547 Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

Platforma: Telefony, Google Home
Fraza aktywacyjna:„Kryształowa kula”

Jeśli kiedykolwiek grałeś z Magic8-Kula, prawdopodobnie możesz się domyślić, jak to będzie działać. Rozpocznij grę w kryształową kulę z Google, mówiąc „kryształowa kula”, a Asystent powie Ci, aby zadać jej pytanie typu „Czy nowy film Thor Thor być najlepszym filmem Marvela wszech czasów? Google odpowie, udzielając odpowiedzi typu „Oczywiście”. Odpowiedzi są losowe… lub z góry ustalone i zawsze dokładne, w zależności od tego, ile wiary chcesz umieścić w Google.

Zagraj w grę Mad Libs

1626510040 107 Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

Platforma: Telefony, Google Home
Fraza aktywacyjna: “Szalone libacje”

Każdy, kto wybrał się w podróż przed pojawieniem się przenośnych gier lub smartfonów, pamięta grę w Mad Libs. Dla wszystkich nowych przybyszów na świecie Mad Libs to gra, w której podajesz słowa określonego typu, takie jak „rzeczownik” lub „czasownik”. Następnie ktoś inny wstawia te słowa do historii. Rezultatem jest około 30 sekund nieco głupiej zabawy, zanim wrócisz do pytania, ile jeszcze zostało do następnego odpoczynku. Asystent Google usprawnia grę, wypełniając wszystkie puste pola, nie pozwalając nikomu zobaczyć historii z wyprzedzeniem. Dodatkową korzyścią jest to, że zamiana głosu na tekst Google od czasu do czasu źle reaguje (zwłaszcza jeśli chichoczesz podczas mówienia), a błędne interpretacje mogą być nawet zabawniejsze niż prawdziwe sugestie.

Zrelaksuj się z generatorem hałasu otoczenia

1626510040 340 Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

Platforma: Strona główna Google
Fraza aktywacyjna:„pomóż mi się zrelaksować”

Chociaż technicznie nie jest to gra, ta niewielka funkcja Google Home jest wystarczająco kojąca, aby stać się regularnym elementem. Po prostu powiedz „Ok Google, pomóż mi się zrelaksować”, aby uzyskać przez następną godzinę losowy strumień dźwięków otoczenia — na przykład szum oceanu lub trzaskający kominek. Możesz również poprosić o konkretny dźwięk, jeśli masz ulubiony. Według Google, możesz poprosić o następujące dźwięki:

 • Relaksujące dźwięki
 • Dźwięki natury
 • Dźwięki wody
 • Odgłosy płynącej wody
 • Dźwięki na zewnątrz
 • Odgłosy szemrzącego strumienia
 • Dźwięki wiejskiej nocy
 • Oscylujące dźwięki wentylatora
 • Dźwięki kominka
 • Odgłosy lasu
 • Dźwięki oceanu
 • Dźwięki deszczu
 • Odgłosy rzeki
 • Dźwięki burzy
 • biały szum

Domyślnie te dźwięki będą odtwarzane przez godzinę, ale możesz dostosować czas ich odtwarzania. Na przykład możesz powiedzieć „OK Google, odtwarzaj dźwięki płynącej wody przez dwie godziny”. Możesz także poprosić „Ok Google, odtwarzaj dźwięk otoczenia przez dwie godziny”, aby uzyskać losowy dźwięk przez dowolnie długi czas.

Co ciekawe, generator hałasu otoczenia działa tylko w Google Home. Jeśli wykonasz tę samą prośbę Asystenta Google na telefonie lub zegarku, Google wyszuka dźwięk otoczenia, o który prosiłeś w preferowanej usłudze strumieniowego przesyłania muzyki. Oczywiście w Spotify lub Play Music są też prawdopodobnie albumy z dźwiękami natury. Tak więc efekt będzie mniej więcej taki sam, ale własny generator hałasu otoczenia Google jest dostępny wyłącznie w Google Home.

Graj z mnóstwem mniejszych minigier

1626510040 476 Najlepsze gry i pisanki w Asystencie Google

Google zawsze dodaje nowe pisanki i zabawne akcenty do swoich produktów, więc nie powinno dziwić, że w Asystencie Google jest ich więcej. Oto niektóre z najzabawniejszych rzeczy, które możesz powiedzieć Google, które nie są tak naprawdę pełnymi grami, ale nadal są przyjemne (lub nawet trochę przydatne).

 • Rzuć monetą (telefony, zegarki, Google Home):Poproś Google o rzucenie monetą, a powie Ci, czy to orła, czy reszka. Przydaje się do rozstrzygania sporów, np. kto musi wyrzucić śmieci.
 • Rzuć kostką (telefony, zegarki, Google Home): Podobnie jak w przypadku rzucania monetą, jeśli poprosisz Google o rzucenie kostką, wypluje liczbę od jednego do sześciu. Może to być przydatne, jeśli na przykład Twoja grupa nie może zdecydować, do której restauracji się udać.
 • Gdzie jest Waldo (telefony, zegarki, Google Home):Zapytaj Google, gdzie możesz znaleźć Waldo, a Google dość sarkastycznie powie Ci, w jakich miejscach Waldo przebywa. Jak zatłoczone przestrzenie publiczne lub konwencja z miętówkami. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej odpowiedzi, możesz spróbować wysłać bezpośrednio SMS-a do Waldo.
 • Zagraj w grę nazw (telefony, Google Home):Prawdopodobnie grałeś w grę imion jako dziecko — grę, w której bierzesz imię osoby, zmieniasz je w bełkot i nazywasz „rymowaniem” — nawet jeśli nie pamiętasz, że było piosenka Shirley Ellis z 1964 roku.Po prostu powiedz Google: „graj ​​w grę imion z Whitsonem”, a odśpiewa ci „Whitson, Whitson, bo-bitson. Banan-fana-fo-fitson. Fee-fy-mo-mitson. Whitsona!”
 • Mów jak Yoda (telefony, Google Home):Pomimo zwyczaju Yody mówienia wstecz być trochę przesadzonym, to jedna z najbardziej charakterystycznych cech postaci. Poproś Google, aby „mówił jak Yoda”, a wypowie kilka zniekształconych zdań, losowo układając słowa. Co, szczerze mówiąc, prawdopodobnie byłoby obraźliwe dla gatunku Yody gdybyśmy wiedzieli co to było.
 • Powtórz za mną (telefony, Google Home):Podobnie jak papuga, prawdopodobnie najlepiej pozostawić tę funkcję osobom wystarczająco odpowiedzialnym, aby nie nadużywać jej. Chyba że to naprawdę zabawne. Po prostu powiedz „Ok Google, powtórz za mną”, a następnie wykonaj to, co chcesz. Google odpowie, co Ci powiesz. Oczywiście, jeśli Twój język jest zbyt brudny, Google może się cenzurować, zanim go nagrasz i prześlesz do YouTube.

Oczywiście Google nie zastąpi w najbliższym czasie konsoli Xbox ani Nintendo Switch. Jednak od czasu do czasu jest to dobre na trochę beztroskiej zabawy. Jeśli nudzisz się w samochodzie lub po prostu masz ochotę pochwalić się Google Home, gdy masz gości, te gry mogą być miłym przełamaniem monotonii.

Czy ten post był pomocny?