Skip to content

Najlepsze strony internetowe do słuchania podcastów i nauki tworzenia własnych

16 de lipiec de 2021
00 lead image podcast on ipod orig 1024x469 1

Podcasty lub webcasty to programy na wiele różnych tematów, które są nadawane w sieci i podzielone na części lub odcinki. Subskrybujesz podcasty, a nowe odcinki są automatycznie dostarczane do Ciebie po ich wydaniu.

Zebraliśmy najlepsze strony internetowe do wyszukiwania wielu różnych typów webcastów oraz do znajdowania zasobów, które pomogą Ci w tworzeniu i produkcji własnych podcastów.

W nadchodzących tygodniach będziemy publikować inne artykuły o najlepszych stronach internetowych do nauki i rozrywki online, takie jak strony z e-bookami, audiobookami, filmami i programami telewizyjnymi, dokumentami, filmami tworzonymi przez użytkowników, bezpłatnymi kursami online, aktualnościami i informacjami, i muzykę (pobieranie, przesyłanie strumieniowe i radio).

Katalogi podcastów

Istnieje kilka witryn z katalogami podcastów, które oferują centralne miejsce do wyszukiwania wszelkiego rodzaju podcastów i zapewniają zasoby do tworzenia własnych podcastów i ich hostowania. Niektóre pomagają również w zarządzaniu i promocji podcastu.

Najlepsza kolekcja podcastów

The Ultimate Podcast Collection zawiera bazę danych przesłanych przez użytkowników, która dzieli tematy podcastów na kanały, ułatwiając znalezienie tego, czego chcesz posłuchać.


Aktualizacja: Ta konkretna witryna nie jest już dostępna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

1626429338 474 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty.com

Podcasts.com zapewnia bogaty w funkcje hosting podcastów za darmo i umożliwia zarządzanie odcinkami podcastów za pomocą łatwego w obsłudze zaplecza i konfiguracji subskrypcji premium. Twój podcast zostanie również wyróżniony w katalogu zoptymalizowanym pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Możesz również przesłać kanał RSS swojego podcastu, aby znalazł się w jego katalogu.

1626429338 356 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Aleja Podcastów

Aleja Podcastów to portal miłośników podcastów. Zawiera duży katalog podcastów i 10 najlepszych podcastów, na które głosowali słuchacze. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem Podcast Alley, możesz również dodać do witryny własny podcast.

1626429339 856 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podfeed.net

Podfeed.netto katalog podcastów, który pomaga wyszukiwać i słuchać podcastów, czytać i pisać recenzje podcastów oraz udostępniać podcasty innym. Dodaj swoje ulubione podcasty do pojedynczego kanału, który możesz automatycznie pobrać za pomocą oprogramowania do podcastów (lista programów znajduje się na końcu artykułu).

1626429339 210 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcast cyfrowy

Podcast cyfrowy to katalog podcastów, który może również pomóc w tworzeniu i produkcji podcastu, zarządzaniu marketingowymi, operacyjnymi i technicznymi aspektami podcastu oraz promowaniu podcastu w katalogach podcastów, wyszukiwarkach i serwisach społecznościowych. Pomagają również poprawić świadczenie usług podcastu i zarządzać kosztami.

1626429339 622 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

GPodder.net

GPodder jest katalog podcastów i oprogramowanie który pozwala zarządzać klientami podcastów przez Internet, subskrybować nowe podcasty, a nawet synchronizować gPodder na komputerze i telefonie komórkowym, dzięki czemu możesz słuchać w dowolnym miejscu. Mają też listę 100 najczęściej subskrybowanych podcastów graficznych, audio i wideo.

1626429339 177 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

LearnOutLoud.com Katalog podcastów

LearnOutLoud.com udostępnia katalog podcastów edukacyjnych, które będą Cię instruować, inspirować i oświecać. Z łatwością subskrybuj podcasty za pośrednictwem Apple iTunes i kanałów RSS, a także wybieraj pobieranie podcastów lub przesyłanie ich strumieniowo z witryny.

1626429339 348 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

TruMix

TruMix zapewnia dostęp do podcastów i radia internetowego z całego świata. Pobierz podcasty lub przesyłaj je strumieniowo ze strony internetowej. Wybieraj z pakietów podcastów i muzyki. Stwórz własne konto, aby śledzić swoje ulubione podcasty i stacje radiowe.

1626429340 703 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

MuzykaCel

MuzykaCel to witryna, która zapewnia dostęp do ponad 21 000 podcastów, a także internetowych stacji radiowych na żywo, kamer internetowych i gier online.

1626429340 230 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Wiadomości Podcasty

Podcasty mogą dostarczać codzienne wiadomości bez konieczności odwiedzania określonych witryn z wiadomościami, aby dowiedzieć się, co dzieje się na świecie. Poniższe witryny zawierają wiadomości, informacje finansowe i sportowe z niektórych największych sieci.

1626429340 702 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty edukacyjne i informacyjne

Podcasty to przydatne narzędzia do nauki. Poniższe strony internetowe zawierają podcasty, które edukują i informują.

Podcasty PBS

Podcasty PBS, takie jak podcast American Experience, NewsHour z Jimem Lehrerem i podcast NOVA, są dostępne w witrynie LearnOutLoud.com (wspomnianej wcześniej). W niedalekiej przyszłości LearnOutLoud.com będzie udostępniać źródło danych wszystkich polecanych filmów PBS.

1626429340 59 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

To amerykańskie życie

To amerykańskie życie to cotygodniowa publiczna audycja radiowa emitowana w ponad 500 stacjach dla około 1,8 miliona słuchaczy. Każdy odcinek ma motyw przewodni i różne historie na ten temat. Przez większość czasu są to w większości prawdziwe historie zwykłych ludzi. Możesz także słuchać starych audycji radiowych z ich archiwum.

1626429340 9 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Scientific American: bezpłatne podcasty naukowe

Amerykański naukowiec oferuje bezpłatne podcasty na różne tematy naukowe, takie jak tygodnik Dyskusja naukowa i 60-sekundowa technologia i codziennie 60-sekundowa nauka i 60-sekundowa przestrzeń. Subskrybuj podcasty jako kanały RSS lub przez iTunes.

1626429340 971 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

W tym tygodniu w technologii (TWiT)

W tym tygodniu w technologii (TWiT) to sieć podcastów, które obejmują aspekty technologii, a także kilka innych tematów, takich jak fast foody. Zaczęło się od małej sieci kablowej o nazwie ZDTV, która obejmowała komputery, Internet i technologię osobistą. Wiele osób, które pracowały w ZDTV, pracuje teraz w TWiT. Jednym z popularnych podcastów jest Bezpieczeństwo teraz (nagrywany na żywo w każdą środę o 11:00 PT/14:00 ET), w którym Leo Laporte z TWiT omawia dziś gorące tematy dotyczące bezpieczeństwa ze Stevem Gibsonem z Gibson Research Corporation, twórca Spinryt, Hasło Stogi siana, i Tarcze UP.

1626429341 653 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Narodowe podcasty radiowe

Następujące cztery główne anglojęzyczne publiczne stacje radiowe oferują swoje treści online. Wszystkie programy na tych stronach można pobrać poza ich ojczystymi krajami.

1626429341 962 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Katalog podcastów rządu USA

Katalog podcastów rządu USA zapewnia dostęp do podcastów z wielu różnych sekcji rządowych, takich jak nauka i technologia, historia, sztuka i kultura, biznes i ekonomia oraz bezpieczeństwo publiczne i prawo.

1626429341 227 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty w Białym Domu

Podcasty w Białym Domu zapewnić dostęp do biuletynów prasowych Białego Domu, cotygodniowych przemówień, przemówień i wydarzeń, muzyki i sztuki oraz otwartych na pytania, czyli serii czatów na żywo z urzędnikami Białego Domu i ogółem społeczeństwa, obejmujących szeroki zakres tematów.

1626429341 427 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty uniwersyteckie

Poniżej znajdują się strony internetowe zawierające podcasty z głównych uniwersytetów. Niektóre z nich to podcasty z kursów, a niektóre dotyczą różnych innych tematów.

Bezpłatne podcasty edukacyjne z uniwersytetów

Otwarta kultura udostępnia kolekcję podcastów edukacyjnych tworzonych przez wiodące uniwersytety. Nie są to wykłady, ale raczej informacje dotyczące różnych tematów, takich jak nauka i prawo, a niektóre dotyczą zagadnień wewnętrznych uczelni.

1626429341 697 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Webcasting kursu UCLA

Webcasting kursu UCLA (lub BruinCast) zapewnia Biuro Rozwoju Szkolnictwa. Niektóre wykłady kursu są udostępniane publicznie w Internecie jako podcasty audio, ale niektóre mają ograniczony dostęp.

1626429342 779 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty Uniwersytetu Oksfordzkiego

Podcasty Uniwersytetu Oksfordzkiego Strona zawiera podcasty na takie tematy, jak wykłady publiczne, materiały dydaktyczne, wywiady z czołowymi naukowcami, a nawet informacje o aplikowaniu na uniwersytet. Materiał może być w formacie audio, wideo lub dokumentu i jest ułożony w serii powiązanych wykładów lub wykładów. ZA pełna lista wszystkich serii jest dostępny.

Treści są regularnie dodawane do witryny, a wszystkie treści można bezpłatnie pobierać i oglądać, słuchać lub czytać.

1626429342 840 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcasty komediowe

Po wysłuchaniu podcastów edukacyjnych lub otrzymaniu codziennej dawki wiadomości i informacji prawdopodobnie jesteś gotowy na przerwę od poważnych treści. Cóż, możesz bawić się następującymi popularnymi podcastami komediowymi:


Istnieje wiele innych podcastów komediowych dostępnych w sieci, które mogą Ci się spodobać, w zależności od Twojego gustu w zakresie humoru.

1626429342 164 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Przewodniki i narzędzia dotyczące podcastów

Przewodniki i narzędzia dotyczące podcastów są dostępne online dla tych, którzy chcą tworzyć i produkować własne podcasty. Istnieje oprogramowanie „producenta”, które pomaga tworzyć i edytować podcasty oraz dostarczać podcasty użytkownikom końcowym, oraz oprogramowanie „przechwytujące”, które umożliwia odbieranie podcastów i kanałów RSS oraz ich słuchanie.

Poniższe witryny zawierają przewodniki i narzędzia ułatwiające tworzenie, hostowanie, zarządzanie i promowanie własnych podcastów.

iPoda

iPoda to źródło do odkrywania i korzystania z podcastów lub programów audio do pobrania. Witryna zawiera samouczki, artykuły instruktażowe i inne informacje, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości podcastów i przenośnego urządzenia muzycznego oraz jak tworzyć i publikować własne podcasty. Zawierają również listę narzędzia i oprogramowanie do podcastów możesz użyć podczas tworzenia własnych podcastów.

1626429342 405 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Przewodnik po podcastach PoducateMe

Przewodnik podcastingowy PoducateMe jest przeznaczony dla osób tworzących podcasty edukacyjne, ale informacje zawarte w przewodniku są przydatne dla każdego, kto chce rozpocząć własny podcast. Tematy obejmują cały proces, od wyboru mikrofonu po przesłanie gotowego podcastu do iTunes.

1626429342 346 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Podcast 411

Podcast 411zawiera informacje, które nauczą Cię praktycznie wszystkiego, co chcesz wiedzieć o podcastach. Produkują również własny podcast z wywiadami z popularnymi podcastami.

1626429342 39 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Jak podcastować

Jak podcastowaćWitryna zawiera bezpłatny, dokładny samouczek krok po kroku, jak podcastować przy minimalnych kosztach. Pomoże Ci przenieść Twój podcast od pomysłu do uruchomienia.

1626429343 94 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Narzędzia do podcastów

Narzędzia do podcastówWitryna zawiera obszerny zestaw zasobów, w tym narzędzia i artykuły instruktażowe, które pomagają tworzyć podcasty, z naciskiem na dystrybucję. Istnieje wiele informacji, które szczegółowo opisują wszystko, co musisz wiedzieć o podcastach.

1626429343 938 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Oprogramowanie do podcastów

Niektóre z wyżej wymienionych przewodników i witryn z narzędziami do podcastów zawierają informacje o oprogramowaniu do podcastów. Oto kilka dodatkowych linków do oprogramowania do tworzenia i edytowania podcastów (producenci), publikowania podcastów i odbierania podcastów (łapacze).

  • Posługiwać się iTunes(Windows, Mac) do kodowania podcastów w formacie MP3 oraz do subskrybowania, pobierania i odtwarzania podcastów.
  • Użyj Windows Media Player (Okna, Prochowiec), aby pobierać i odtwarzać podcasty.
  • Posługiwać się Śmiałość(Windows, Linux, Mac) do nagrywania i edycji dźwięku.
  • Użyj KULAWY(kompiluje w systemach Windows, Linux i Mac) kodek do kodowania plików MP3.
  • Posługiwać się FileZilla (Windows, Linux, Mac) jako klient FTP do przesyłania podcastu. FileZilla jest również dostępna w przenośna wersja.
  • Posługiwać się Sok(Windows, Linux, Mac) jako odbiornik podcastów do przechwytywania i odtwarzania podcastów. Sok jest również dostępny w przenośna wersja.
  • Posługiwać się gPodder (Windows, Linux) jako odbiornik podcastów do pobierania i zarządzania subskrypcjami podcastów. gPodder jest również dostępny w wersji przenośna wersja.
  • Posługiwać się Ciągnąć (Windows) jako darmowy, przenośny odbiornik podcastów do automatycznego pobierania podcastów i vidcastów (filmów). Pull nie ma być odtwarzaczem multimediów ani katalogiem.

1626429343 550 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

Nagrody podcastów People’s Choice

Nagrody podcastów People’s Choiceto najważniejsza nagroda w świecie podcastingu, wyróżniająca się najlepszą tematyką i jakością wykonania. Strona główna zawiera linki do wszystkich obecnych nominowanych.

1626429343 515 Najlepsze strony internetowe do sluchania podcastow i nauki tworzenia wlasnych

How-To Geek opublikował również przewodnik po tworzeniu i prowadzeniu własnego podcastu audio. Jeśli subskrybujesz podcasty w iTunes i masz telefon z Androidem, możesz dowiedzieć się, jak zsynchronizować iTunes z telefonem z Androidem, aby móc słuchać podcastów w podróży.

Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu subskrybować i słuchać podcastów, czy tworzyć własne, ta lista powinna pomóc Ci w pełni cieszyć się światem podcastów.

Czy ten post był pomocny?