Skip to content

Najstarsza firma słownikowa w Ameryce kupuje aplikację do gry słownej „Quordle” – recenzja Geek

24 de styczeń de 2023
742c0ec0 1024x576 1

Kobieta w szoku wpatruje się w swój telefon, grając w „Quordle”

Gra słów Quordleznalazła dom odpowiedni dla swojego tematu — Merriam-Webster, wydawca Słownik Webstera. The Słowo clone ma teraz logo Merriam-Webster u góry interfejsu internetowego, a jego strona internetowa przekierowuje teraz do domeny merriam-webster.com.

Żadna z firm nie zrobiła wielkiego szumu wokół przejęcia. Jedyną wskazówką sprzedaży (oprócz logo i lokalizacji strony internetowej) jest notatka w sekcji samouczka gry. „Cieszę się, że mogę to ogłosić Quordle została przejęta przez Merriam-Webster! Nie mogę sobie wyobrazić lepszego domu dla tej gry. Mnóstwo nowych funkcji i zabawy, więc bądźcie czujni!”, pisze Quordle twórca Freddie Meyer.

Słownik Webstera została po raz pierwszy opublikowana w 1828 roku przez amerykańskiego leksykografa Noaha Webstera. Nie był to jednak pierwszy opublikowany przez niego słownik. To było Kompendyjny słownik języka angielskiego, opublikowane w 1806 r. Od czasu opublikowania swojego pierwszego słownika firma Merriam-Webster (założona w 1831 r.) opublikowała dziesiątki słowników i innych podręczników. Sam termin „Webster’s” jest obecnie synonimem słowników.

Merriam-Webster była również jedną z pierwszych usług, które zostały udostępnione online. W 1996 roku firma uruchomiła bezpłatny dostęp do całego swojego słownika i tezaurusa w tej samej domenie, w której obecnie znajduje się Quordle.

Źródła: TechCrunch,Zaangażuj

Czy ten post był pomocny?