Skip to content

Najszybszy sposób na wpisanie okresu na iPhonie

3 de czerwiec de 2022
iPhone keyboard

Klawiatura iPhone’a jest jedną z najpopularniejszych klawiatur na świecie, ale nie jest pozbawiona dziwactw. O dziwo, klucz okresu jest ukryty w układzie wtórnym. Jest jednak znacznie szybszy sposób na jego użycie.

„Domyślny” układ klawiatury iPhone’a nie ma klawisza kropki obok spacji, jak wiele innych klawiatur wirtualnych. Musisz nacisnąć klawisz „123”, aby znaleźć klawisz kropki na układzie dodatkowym. To dość irytujące jak na tak często używany znak interpunkcyjny.

Pokazuje kropkę na klawiaturze iPhone'a.

Dlaczego Apple to robi? Istnieje prosta sztuczka, która sprawia, że ​​klucz kropki jest znacznie mniej potrzebny. Wszystko, co musisz zrobić, to dwukrotnie dotknąć spacji, aby automatycznie wprowadzić kropkę. Sprawdź to w akcji poniżej.

Ten skrót powinien być domyślnie włączony, ale jeśli nie, możemy go łatwo włączyć. Otwórz aplikację „Ustawienia”, aby rozpocząć.

1654257375 168 Najszybszy sposob na wpisanie okresu na iPhonie

Następnie przejdź do sekcji „Ogólne”.

Przejdź do „Ogólne”.

Wybierz „Klawiatura”.

Wybierz „Klawiatura”.

Teraz upewnij się, że „.” Skrót” jest włączony.

Włącz skrót kropki.

To wszystko! Kto by pomyślał, że tak prosty mały skrót może znacznie ułatwić pisanie na iPhonie? Klawisz kropki pojawia się w głównym układzie klawiatury podczas pisania w pasku adresu, ale to jedyne miejsce. Rozwiązałeś teraz jedną z niewielu niedogodności związanych z klawiaturą iPhone’a.

Czy ten post był pomocny?