Skip to content

Napraw fałszywy numer śledzenia UPS, który ponownie uruchamia komputer

27 de lipiec de 2021
1627367390 image49

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, został niedawno zainfekowany, ponieważ został nakłoniony do otwarcia fałszywej etykiety wysyłkowej w wiadomości e-mail, istnieje szybki i łatwy sposób na pozbycie się go. Przynajmniej są to kroki, które działały na naszej maszynie testowej.

Wiadomość e-mail zostałaby dostarczona z załącznikiem o nazwie UPS_invoice_NR34073.zip z następującym tekstem:

Drogi Kliencie!

Firma kurierska nie była w stanie dostarczyć Twojej przesyłki na Twój adres. Przyczyna: Błąd w adresie wysyłkowym. Przesyłkę możesz odebrać osobiście w naszym urzędzie pocztowym! Proszę o uwagę! Etykieta wysyłkowa jest dołączona do tego e-maila.

Wydrukuj tę etykietę, aby otrzymać tę paczkę w naszym urzędzie pocztowym.

Oczywiście jest to wirus, który powoduje, że twój komputer wielokrotnie się restartuje.

1627367389 100 Napraw falszywy numer sledzenia UPS ktory ponownie uruchamia komputer

Na szczęście istnieje szybka i łatwa naprawa.

Naprawianie fałszywego wirusa numeru śledzenia UPS

Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij klawisz F8 tuż przed uruchomieniem systemu Windows, aby uzyskać dostęp do opcji rozruchu, a następnie wybierz Tryb awaryjny.

1627367389 281 Napraw falszywy numer sledzenia UPS ktory ponownie uruchamia komputer

Po uruchomieniu w trybie awaryjnym otwórz pole Uruchom i wpisz powłoka:uruchamianie aby przejść bezpośrednio do folderu startowego, a następnie usuń z niego plik o nazwie raryp32.exe.

1627367389 221 Napraw falszywy numer sledzenia UPS ktory ponownie uruchamia komputer


W tym momencie powinieneś być w stanie ponownie uruchomić komputer i wrócić do systemu. Upewnij się, że w tym momencie uruchomiłeś pełne skanowanie antywirusowe! Jeśli nie masz aplikacji antywirusowej, polecamy darmowe Podstawy zabezpieczeń firmy Microsoft.

Uwaga: Oto kroki, które zadziałały dla nas na maszynie testowej tutaj w biurze. Wirusy zmieniają się w czasie, więc te same kroki mogą nie działać w Twoim przypadku.

Czy ten post był pomocny?