Skip to content

Naprawianie irytacji: Zatrzymaj system Windows przed przypadkowym kopiowaniem plików po wybraniu Ctrl-Click

6 de sierpień de 2021
image4

Czy kiedykolwiek próbowałeś wybrać kilka plików w Eksploratorze Windows, przytrzymując klawisz Ctrl, a potem nagle w folderze znajdują się zduplikowane kopie wszystkich tych plików? Naprawdę irytujące, więc jak to naprawić?

Aby zilustrować problem, próbujesz wybrać kilka plików, przytrzymując klawisz Ctrl i klikając każdy z nich… i nagle masz mnóstwo kopii wszystkich swoich plików. To staje się jeszcze bardziej irytujące w dużym katalogu, ponieważ teraz musisz usunąć kopie.

Powodem tego jest to, że przesunąłeś mysz o więcej niż 4 piksele podczas klikania pliku, więc system Windows zakłada, że ​​przeciągnąłeś pliki i chcesz je skopiować, i chętnie zaśmieca folder duplikatami.

Naprawianie irytacji kopiowania w systemie Windows XP

Jeśli korzystasz z systemu Windows XP, możesz użyć bezpłatnego narzędzia Microsoft Tweak UI, aby łatwo skonfigurować ustawienia przeciągania. Powiemy systemowi Windows, aby nie zakładał, że przeciągamy, dopóki nie przesuniemy więcej niż 4 piksele, co powinno wyeliminować ten problem, ale nadal sprawi, że przeciąganie i upuszczenie działa dobrze w przypadku zwykłych operacji.

Po prostu kliknij Mysz po lewej stronie, a następnie zmień wartość pod „Przeciągnij” na coś więcej niż 4 piksele.

1628261172 667 Naprawianie irytacji Zatrzymaj system Windows przed przypadkowym kopiowaniem plikow po


Nie ustawiałbym wartości zbyt wysoko, ponieważ wtedy trudno będzie przeciągać rzeczy tak, jak zwykle. Gdzieś między 10-20 powinno pomóc zatrzymać przypadkowe kopiowanie, ale może być konieczne ustawienie go wyżej. Możesz przetestować efekt, przeciągając ikonę testu.

Naprawianie irytacji w systemie Windows Vista

Niestety Tweak UI nie działa w systemie Windows Vista, więc będziesz musiał wprowadzić ustawienia rejestru ręcznie lub użyć udostępnionego przeze mnie pliku hackowania rejestru, który ustawi rozmiar przeciągania na 20 pikseli.

Otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania lub uruchamiania menu Start, a następnie przejdź do następującego klucza:

HKEY_CURRENT_USER Panel sterowania Pulpit

1628261172 305 Naprawianie irytacji Zatrzymaj system Windows przed przypadkowym kopiowaniem plikow po

Po prawej stronie powinieneś zobaczyć dwie wartości, DragHeight i DragWidth. Wystarczy kliknąć je dwukrotnie i zmienić wartość na wyższą. Być może będziesz musiał poeksperymentować, aby uzyskać to dla siebie, ale zacznę od około 10 do 20.

Zauważ, że możesz prawie wyłączyć przeciąganie i upuszczanie, ustawiając go na naprawdę wysoką wartość.

Pobierz plik rejestru (Vista lub XP)

Ten plik hackowania rejestru ustawi wartości na 20 pikseli, co może, ale nie musi, być dla Ciebie odpowiednie. Zawsze możesz po prostu edytować plik, jeśli chcesz mieć różne wartości.


Aby zainstalować, wyodrębnij i kliknij dwukrotnie plik StopDragDroppingAnnoyance.reg, aby wprowadzić informacje do rejestru. Istnieje plik resetowania, który również przywróci ustawienia domyślne.

Pobierz StopDragDroppingAnnoyance Registry Hack

Za dodatkowy kredyt: możesz również włącz pola wyboru w Eksploratorze Windows Vista dla łatwiejszego wyboru plików.

Czy ten post był pomocny?