Skip to content

Nest Thermostat: 5 porad i wskazówek, o których mogłeś nie wiedzieć

28 de lipiec de 2021
GdydN1U 650x273

Do tej pory prawie każdy, kto ma połączenie z Internetem, słyszał o tym Cyfrowy termostat Nest system. Ale czy wiesz, że ma mnóstwo fajnych funkcji, które łączą się z prawie każdym urządzeniem w Twoim domu?

Chwalony jako przyszłość inteligentnego domu, małe urządzenie, które zrobiło wielki plus z Google, może robić wszystko, od prostych zadań, takich jak kontrolowanie klimatu w każdym pokoju, aż po synchronizację z telefonem w celu włączenia ogrzewania zanim jeszcze wejdziesz do drzwi.

Oto lista kilku naszych ulubionych poprawek, hacków i skrótów Nest, o których być może nie wiedziałeś.

Połącz się z monitorem fitness

Monitory fitness są świetne do wielu rzeczy: pomagają Ci ćwiczyć więcej, dłużej spać i ogólnie lepiej się odżywiać. Ale czy wiesz, że możesz połączyć swoje Szczęka w górę z gniazdem, aby wiedziało, kiedy śpisz i wie, kiedy nie śpisz?

Choć może to brzmieć jak jakiś przerażający nadzór Świętego Mikołaja ukrywającego się w twoich ścianach, połączenie Nest między twoim monitorem kondycji faktycznie pomaga zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie zachować większy komfort. Gniazdo usunie dane dotyczące snu z odczytów Jawbone, a wraz z upływem czasu zsynchronizuje się, gdy się nagrzeje i ostygnie, w zależności od wzorców, które stosujesz, budząc się i kładąc spać.

1627481309 330 Nest Thermostat 5 porad i wskazowek o ktorych mogles nie


Oznacza to, że nigdy nie utkniesz sennie, próbując ustawić właściwe ustawienia, ponieważ wciąż wycierasz poranne promienie słoneczne z oczu i nie będziesz musiał się martwić, czy termostat zostanie wyłączony przed uderzeniem głową o łóżko o godz. noc.

Synchronizuj z Google Now

Pod koniec 2014 r. inżynierowie Nest zdecydowali, że nadszedł czas, aby zacząć w pełni korzystać z partnerstwa z Google i włączyć Google Now funkcji w ekosystemie termostatu.

Kilka skrótów korzystających z Google Now obejmuje możliwość ustawienia temperatury za pomocą polecenia głosowego „OK Google”, a także opcję, aby Twoje Nest pilnowało miejsca, w którym się znajdujesz, za pomocą GPS w samym telefonie. Gdy Twoje Nest wykryje, że opuściłeś biuro i jesteś w drodze do domu, automatycznie rozpocznie wstępne ogrzewanie lub wstępne chłodzenie domu w zależności od pory roku i ustalonych preferencji.

Nest Thermostat 5 porad i wskazowek o ktorych mogles nie

Ta funkcja nie dotyczy również jednego urządzenia i można ją dodać do dowolnego telefonu z Androidem, który został już zatwierdzony jako zarejestrowany członek gospodarstwa domowego. I nie martw się, że dzieci bawią się termostatem, gdy Cię nie ma, ponieważ każda akcja, która ma miejsce między kontem Google Now a Nest, natychmiast wyśle ​​kartę Now do odpowiedzialnego administratora.

Chroń swój dom przed pożarem

Jedziesz na wakacje, ale martwisz się, że tandetna skrzynka elektryczna może wywołać problemy, gdy furgonetka jest spakowana, a rodzina jest w drodze?

Wykorzystując tesensory Ochrona gniazda, otrzymasz powiadomienie SMS-em za każdym razem, gdy poziom CO2 w domu wzrośnie powyżej bezpiecznego poziomu. Gdy ogień zostanie potwierdzony wizualnie przez Gniazdo kamery, możesz uruchom system zraszaczy Rachio, aby rozpocząć rozpylanie wody wokół domu próbując stłumić płomienie.

1627481309 315 Nest Thermostat 5 porad i wskazowek o ktorych mogles nie


Dodatkowo, jeśli śpisz i nie słyszysz swojego telefonu, możesz połączyć Nest z Żarówki LIFX, który rozpocznie się automatycznie miganie każdego światła w domu jasnoczerwonym więc każdy, kto przechodzi lub mieszka na Twojej ulicy, będzie wiedział, że w domu dzieje się coś, co wymaga ich natychmiastowej uwagi.

Zastosuj przepisy IFTTT

W naszym poprzednim artykule na temat aplikacji „If This Then That” omówiliśmy wiele różnych sposobów, w jakie uniwersalne narzędzie utylitarne wypełniało wiele luk, które wciąż pozostały, aby inteligentny dom był tak spójny, jak mogłoby być.

Niezależnie od tego, czy te rozłączenia są zależne od prawników, czy umów licencyjnych, nie możemy powiedzieć na pewno, ale tak czy inaczej, IFTTT otwiera Twoje gniazdo na prawie każde inne inteligentne urządzenie w Twoim domu bezbłędnie. WeMo przełączniki światła, starsze kamery bezpieczeństwa Dropcam i urządzenia GE Smart mogą być połączone za pośrednictwem IFTTT w celu wykonywania różnych zadań, w zależności od ustawionego wcześniej wyzwalacza i profilu działania.

1627481309 776 Nest Thermostat 5 porad i wskazowek o ktorych mogles nie

Niektóre z najważniejszych funkcji obejmują powiedzenie Nestowi, aby wyłącz klimatyzację, jeśli aplikacja Pogoda na iPhonie wykryje, że na zewnątrz jest chłodno, łącząc światła Hue z włącz, gdy Nest wie, że wszedłeś do drzwilub powiadomić Cię jeśli wykryty zostanie jakikolwiek ruch, gdy dom ma być pusty.

Zarabiaj dodatkowe pieniądze dzięki OhmConnect

Oto coś, o czym prawdopodobnie nie myślałeś, że Gniazdo może kiedykolwiek zrobić… dostać Ty zapłacił za korzystanie z niego.

Z pomocą pilotażowego programu testowanego w Kalifornii, nowa usługa od startupu OhmPołącz faktycznie wykorzysta statystyki szczytowego zużycia energii i systemy „odkupu”, aby odsprzedać energię z powrotem do sieci podczas najbardziej kosztownych godzin bezawaryjnej pracy.

1627481309 591 Nest Thermostat 5 porad i wskazowek o ktorych mogles nie


Powiedzmy na przykład, że jest 18:30 w szczególnie gorący dzień. Normalnie byłby to najlepszy czas dla Ciebie i Twojej rodziny, aby uruchomić klimatyzację na pełnych obrotach, co kosztuje zarówno Ciebie, jak i sieć trochę dodatkowego obciążenia. OhmConnect działa poprzez synchronizację z Twoim Nest, aby wysyłać Ci powiadomienia, gdy jest to optymalne czas, aby zmniejszyć zużycie i pomaga komunikować się z systemem klimatyzacji, aby zapewnić Ci wystarczająco dużo chłodu, podczas gdy firma użyteczności publicznej przepakowuje energię, której będziesz używał, i ładuje ją do sąsiada z sąsiedztwa.

Z biegiem czasu możesz zarobić od 50 do 150 USD rocznie dzięki temu systemowi, po prostu wyłączając swoje urządzenia około pół godziny dziennie. Na razie program jest nadal w trakcie wdrażania w innych stanach poza Kalifornią, ale z przekonaniem mówią, że planują wejść na więcej rynków do około końca 2016 roku.

Kiedy Nest po raz pierwszy pojawiło się (i zostało szybko przejęte przez Google), niewiele osób było pewnych, co z nim zrobić. Teraz jednak istnieje szereg nowych urządzeń, takich jak inteligentne kamery, smartfony i inteligentne urządzenia do noszenia, które mogą sprawić, że Twój smarthome będzie nieco bardziej inteligentny.

Kredyty obrazkowe: Google, LIFX, Gniazdo, Szczęka, OhmPołącz, IFTTT

Czy ten post był pomocny?