Skip to content

Nie możesz zainstalować systemu Windows 11? Internet Explorer może być winny – Recenzja Geek

1 de kwiecień de 2022
7bd56eda 1024x576 1

Jak zawsze, Internet Explorer staje na drodze postępu. Z powodu błędu, który uniemożliwia przenoszenie danych Internet Explorera z systemu Windows 10 do Windows 11, nowa blokada może uniemożliwić uaktualnienie systemu operacyjnego do czasu ręcznego przeniesienia danych Internet Explorera do Edge.

Firma Microsoft ręcznie wdrożyła tę blokadę zgodności, aby zapobiec utracie danych przeglądarki przez klientów. To powiedziawszy, nawet jeśli nie pamiętasz korzystania z Internet Explorera, może być konieczne wyeksportowanie jego danych, aby ukończyć aktualizację systemu Windows 11.

Po uaktualnieniu do systemu Windows 11 zapisane informacje i dane z programu Internet Explorer 11 (IE11) mogą nie być dostępne, jeśli przed aktualizacją nie zaakceptujesz ich zaimportowania do przeglądarki Microsoft Edge.

Aby zabezpieczyć możliwość uaktualniania, zastosowaliśmy blokadę zgodności na urządzeniach, których dotyczy ten problem, aby uniemożliwić im instalację lub oferowanie systemu Windows 11.

Aby ominąć tę blokadę zgodności, otwórz Edge, kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz Ustawienia. Powinieneś zobaczyć opcję „Importuj dane przeglądarki”. Kliknij tę opcję i zaimportuj swoje dane z Internet Explorera.

Firma Microsoft usunie tę blokadę po naprawieniu błędu przeglądarki Internet Explorer. Pamiętaj, że Internet Explorer został wycofany, a aplikacja automatycznie przekieruje użytkowników do Microsoft Edge po 15 czerwca 2022 r.

Źródło: Microsoft za pośrednictwem BleepingComputer

Czy ten post był pomocny?