Skip to content

Nie możesz znaleźć odpowiedniego menu? Dokumenty Google mają teraz pasek wyszukiwania

26 de kwiecień de 2023
Google Docs light

Narzędzia Google Workspace, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, są świetne i znacznie się poprawiły w ciągu ostatnich lat. Mimo to nawigacja lub znalezienie właściwej opcji może być czasami trudne. Teraz, z paskiem wyszukiwania, w końcu jest coraz lepiej.

Wszystkie trzy narzędzia Google do edycji dokumentów online są ulepszane dzięki dodaniu paska wyszukiwania. Jest to mały pasek w kształcie pigułki w lewym górnym rogu okna, który po rozwinięciu pozwala przeglądać często używane funkcje i narzędzia. Dotyczy to również szczegółowych instrukcji, takich jak ustawianie komórek w naprzemiennych kolorach lub eliminowanie określonej liczby wierszy.

To może się bardzo przydać wielu osobom. Nawet jeśli wiesz, gdzie znajdują się narzędzia i jak z nich korzystać, fakt, że możesz wyszukiwać określone działania i instrukcje, może zaoszczędzić dużo czasu w przepływie pracy. I chociaż Dokumenty, Arkusze i Prezentacje są już dość łatwe do opanowania, może to znacznie ułatwić korzystanie z pakietu szerszemu gronu osób.

Google twierdzi, że ta funkcja jest dostępna dla wszystkich od dzisiaj, ale może minąć od dwóch do czterech tygodni, zanim zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Sprawdziłem, czy go mam, pisząc ten post, ale w chwili pisania tego tekstu jeszcze się nie pojawił. Twój przebieg może się jednak różnić.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?