Skip to content

Nie musisz przerywać po powiedzeniu „Alexa”, „Hej Siri” lub „OK Google”

20 de lipiec de 2021
IMG 4018 copy

Podnieś rękę, jeśli przywołasz inteligentny głośnik, wypowiadając jego słowo budzenia, a następnie poczekaj sekundę lub dwie, aż się zaświeci. Możesz być zaskoczony, wiedząc, że nie musisz czekać na odpowiedź.

Jak działa wykrywanie słów budzenia

Prawdopodobnie wiesz, że Twój inteligentny głośnik „zawsze słucha”. Różni się to od „zawsze nagrywania”, ale pomijając kwestie prywatności, sprzęt wewnątrz inteligentnego głośnika stale używa lokalnego przetwarzania, aby nasłuchiwać słowa budzącego, aby był gotowy w każdej chwili.

W przypadku Amazon Echo mikrofony cały czas współpracują z procesorem inteligentnego głośnika i nasłuchują wszelkich dźwięków, które słyszy. Jeśli usłyszy coś w formie „uh-lecks-uh”, wie, że musi słuchać dalej i zacząć nagrywać to, co mówisz po tym. Stamtąd dane głosowe są analizowane i przekształcane w działanie.

Ponieważ Twoje Echo stale przetwarza każdy dźwięk, który słyszy, już nasłuchuje wszystkiego, co mówisz, po usłyszeniu słowa budzenia. Procesory są szybkie, więc nie potrzebuje dodatkowej sekundy lub dwóch, aby uzyskać spokój przed odsłuchaniem polecenia głosowego.

Ale co ze światłami budzenia?

1626759640 697 Nie musisz przerywac po powiedzeniu „Alexa „Hej Siri lub „OK

Ach tak, diody LED pokazują, że Twój inteligentny głośnik jest gotowy do nasłuchiwania polecenia głosowego. Niestety, trochę wprowadzają w błąd.


Te światła na twoim Echo, Google Home lub HomePod, które zapalają się za każdym razem, gdy powiesz słowo budzenia, to naprawdę nic innego jak wizualne cukierki do oczu i odrobina otuchy dla nieufnych. Rozpoczęcie działania zajmuje im bardzo krótką chwilę po wypowiedzeniu słowa budzenia, ale możesz zacząć wypowiadać polecenie głosowe, zanim inteligentny głośnik się zaświeci.

Krótka historia: nie ma potrzeby wstrzymywania

1626759640 747 Nie musisz przerywac po powiedzeniu „Alexa „Hej Siri lub „OK

Morał opowieści jest taki, że nie ma potrzeby mówić czegoś w stylu „Alexa…..włącz światła”. Zamiast tego możesz po prostu powiedzieć „Alexa włącz światła”.

Jedną z sytuacji, w której nadal możesz chcieć zrobić pauzę, jest sytuacja, gdy nie jesteś bezpośrednio na linii wzroku lub znajdujesz się w miejscu, w którym wydaje Ci się, że Twój inteligentny głośnik może Cię nie słyszeć. W takim przypadku możesz włączyć odtwarzanie dźwięku w inteligentnym głośniku za każdym razem, gdy wypowiadasz słowo budzenia, aby słyszalnie wiedzieć, że Cię usłyszał.

Będziesz musiał zatrzymać się na chwilę po wypowiedzeniu słowa budzenia, podczas gdy będziesz nasłuchiwać gongu, który ma taki sam czas opóźnienia jak diody LED. Oczywiście, że nie potrzeba na pauzę, ale jak powiedziałem, jeśli nie widzisz swojego inteligentnego głośnika lub nie jesteś pewien, czy cię słyszy, ten dzwonek daje ci pewność.

Czy ten post był pomocny?