Skip to content

Nie tylko książki: wszystkie darmowe cyfrowe rzeczy, które Twoja lokalna biblioteka może zaoferować

31 de lipiec de 2021
2018 09 19 11.37.11 1

Możesz myśleć o bibliotekach jako staromodnych lub nieistotnych w dobie internetu. Myliłbyś się.

Nowoczesne biblioteki oferują książki, owszem, ale zapewniają również dostęp do Internetu ludziom, których na to nie stać, a także mnóstwo doskonałych zasobów cyfrowych. Wiele bibliotek oferuje e-booki, audiobooki, strumieniowe wideo, a nawet dostęp do płatnych gazet.

Wszystkie te usługi są bezpłatne, niezależnie od poziomu dochodów, jeśli posiadasz kartę biblioteczną. Oto pięć usług cyfrowych, które może zaoferować Twoja lokalna biblioteka. Możesz być zaskoczony.

Pobierz bezpłatne ebooki i audiobooki

Nie tylko ksiazki wszystkie darmowe cyfrowe rzeczy ktore Twoja lokalna

Wiem, że to dziwne, ale wolę książki elektroniczne od papierowych. Są przenośne, mogę ustawić rozmiar czcionki, a każda książka ma ten sam współczynnik kształtu. Byłem więc zachwycony, gdy dowiedziałem się, że moja lokalna biblioteka oferuje e-booki — i jest duża szansa, że ​​Twoja też to zrobi.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoja biblioteka oferuje książki elektroniczne lub audiobooki, jest sprawdzenie strony internetowej lokalnej biblioteki lub zapytanie bibliotekarza. Możesz także sprawdzić online, w zależności od tego, która usługa użytkownicy lokalnej biblioteki oferują e-booki i audiobooki. Rakuten Overdrive to popularny wybór; możesz sprawdź, czy twoja biblioteka używa Overdrive tutaj. Kolejną taką usługą jest hooplai możesz sprawdzić ta mapa aby sprawdzić, czy biblioteka w Twojej okolicy oferuje taką usługę.


To jednak tylko dwie usługi: są inne i nie możemy ich wszystkich objąć. Zapytaj lokalnego bibliotekarza o ebooki; chętnie pomogą. Aby skorzystać z takich usług, będziesz potrzebować karty bibliotecznej, ale gdy już to zrobisz, możesz wypożyczyć książki z domu – nie są wymagane wizyty w bibliotece.

Streamuj darmowe filmy i programy telewizyjne

1627728450 30 Nie tylko ksiazki wszystkie darmowe cyfrowe rzeczy ktore Twoja lokalna

Biblioteki od dawna oferują filmy, ale niektóre biblioteki wykraczają poza sprawdzanie płyt DVD i zapewniają bezpłatny dostęp do strumieniowego przesyłania wideo.

Kanopy to serwis streamingowy oferowany przez biblioteki w Stanach Zjednoczonych, zapewniający dostęp do filmów dokumentalnych i filmów z kolekcji Criterion Collection. To nie jest zamiennik Netflixa, ale jest świetnym uzupełnieniem.Sprawdź, czy Twoja biblioteka oferuje dostęp do Kanopylub zapytaj bibliotekarza.

Kanopy nie jest jedyną usługą przesyłania strumieniowego, którą może oferować Twoja biblioteka. Hoopla, o którym wspomnieliśmy powyżej, oprócz e-booków oferuje filmy i programy telewizyjne. Istnieje jeszcze więcej usług przesyłania strumieniowego. Ponownie sprawdź stronę internetową swojej lokalnej biblioteki lub poproś bibliotekarza o więcej informacji.

Bezpłatny dostęp do gazet online i innych zasobów

Za dobre dziennikarstwo warto zapłacić, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Twoja lokalna biblioteka może oferować kompromis, płacąc za subskrypcje, aby każdy miał dostęp.

Na przykład moja lokalna biblioteka oferuje bezpłatny dostęp do strony internetowej New York Times. Kiedy odwiedzam bibliotekę, paywall nie ma zastosowania i mogę poprosić o trzydniową subskrypcję, kiedy tylko chcę do użytku poza biblioteką. Oferuje to kilka głównych systemów bibliotecznych, w tym Los Angeles, ale nie mogliśmy znaleźć ostatecznej listy. Sprawdź na stronie internetowej swojej lokalnej biblioteki lub zapytaj bibliotekarza, czy oferuje prenumeratę gazet.


I to nie tylko gazety. Niektóre biblioteki, zwłaszcza uniwersyteckie, oferują dostęp do internetowych zasobów badawczych, takich jak Lexus Nexus. Warto się nad tym zastanowić i wiele osób nigdy o tym nie myśli.

Uzyskaj dostęp do bezpłatnych kursów online

1627728451 392 Nie tylko ksiazki wszystkie darmowe cyfrowe rzeczy ktore Twoja lokalna

Kilka witryn internetowych oferuje dostęp do kursów online, ale te lepsze wymagają subskrypcji. Twoja lokalna biblioteka może już płacić tę opłatę, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do tych lekcji za darmo.

Na przykład Twoja biblioteka może oferować bezpłatne kursy online w witrynie Lynda.com. Nie ma listy bibliotek, które oferują tę funkcję, więc sprawdź stronę internetową swojej lokalnej biblioteki lub poproś bibliotekarza o więcej informacji.

Pożycz Blu-Ray, DVD i CD

To nie jest usługa online, ale łatwo ją przeoczyć. Twoja lokalna biblioteka prawdopodobnie oferuje oprócz książek płyty DVD, Blu-Ray i CD. Najnowsze i najlepsze filmy są na ogół już sprawdzone, ale przeglądanie reszty kolekcji może być pocieszające jak w starych hitach i sklepach z płytami CD — z wyjątkiem tego, że wszystko można wypożyczyć za darmo. Na ogół istnieją nawet kolekcje audiobooków, jeśli nie masz nic przeciwko zajmowaniu się płytami CD.

Gorąco polecam zajrzenie do sekcji AV w lokalnej bibliotece, jeśli nie masz tego przez jakiś czas, ponieważ możesz być zaskoczony, jak obszerna jest. Co więcej: jeśli nie możesz czegoś znaleźć, możesz poprosić o to w pobliskiej bibliotece.

Czy ten post był pomocny?