Skip to content

Nowa strona podcastów YouTube nie zawiera wielu podcastów

23 de sierpień de 2022
YouTube logo hero 1 1024x575 1

Logo YouTube.

W tej chwili podcasty odżywają, a firmy takie jak Spotify i Apple inwestują miliony dolarów w ekskluzywne programy. YouTube wchodzi teraz do miksu, zaczynając od nowej strony poświęconej podcastom.

Firma Google utworzyła nową stronę pod adresem youtube.com/podcasts, na której znajdują się popularne odcinki i playlisty podcastów wideo, które już znajdują się na YouTube. Jednak niektóre z polecanych filmów nie są wyłącznie podcastami — jest kilka filmów „story time”, niektóre treści reakcji, a nawet zwykłe klipy informacyjne z kanałów takich jak NBC i Fox News. Definicja podcastów jest dość luźna, zwłaszcza na platformie wideo, ale nie jestem pewien, czy ktokolwiek myśli „to jest podcast”, gdy widzi NBC Nightly News z Lesterem Holtem.

Podcasty są powszechne w YouTube od lat, nawet w przypadku programów bez żadnych treści wizualnych, ale nowa strona jest pierwszą próbą oddzielenia tej treści od platformy. W marcu wyciekła prezentacja wskazywała, że ​​YouTube pracuje nad dodatkowymi funkcjami dla wydawców podcastów, w tym nad możliwością publikowania odcinków na YouTube bezpośrednio z kanału RSS (np. jak działają Spotify i Apple Podcasts) i audio. W prezentacji wspomniano również o stronie z podcastami, które są teraz na żywo.

YouTube prawdopodobnie doda więcej funkcji podcastów w nadchodzących miesiącach, jeśli wcześniejsze raporty będą dokładne. Nadal nie jest jasne, co stanie się z Podcastami Google, obecnym narzędziem firmy do wykrywania i odtwarzaczem podcastów.

Przez: 9to5Google

Czy ten post był pomocny?