Skip to content

Nowa wyszukiwarka Google oparta na sztucznej inteligencji jest dostępna dla niektórych osób

26 de maj de 2023
google

Logo wyszukiwarki Google

Chatbot Bard firmy Google jest od pewnego czasu dostępny do testowania dla ograniczonej liczby użytkowników. Teraz pierwsza fala testerów udostępnia generatywną wyszukiwarkę internetową opartą na sztucznej inteligencji.

Google oficjalnie otwiera wyszukiwanie AI dla kilku osób, po uprzednim otwarciu listy oczekujących. Jeśli zarejestrujesz się w Search Labs, nowym programie umożliwiającym dostęp do testów wyszukiwania od Google, będziesz mógł być jednym z nielicznych, którzy wypróbują nową wersję najbardziej ukochanej przez wszystkich przeglądarki. Wpisanie niektórych zapytań, zwłaszcza tych, na które możesz chcieć zwięzłych odpowiedzi, spowoduje, że Google udzieli odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję. Powinny wyglądać podobnie do rodzajów odpowiedzi, które otrzymasz od chatbota, z wyjątkiem nieco bardziej szczegółowych, ponieważ mają zastąpić lub w najlepszym razie uzupełnić rzeczywiste wyniki wyszukiwania.

Oczywiście teraz nie jest idealnie. Od użytkowników pojawiają się oskarżenia o plagiat, niedokładne odpowiedzi lub problemy Google z interpretacją pytań. Wiele z tych samych problemów, które obecnie nękają Barda, prawdopodobnie dotyczy tej funkcji wyszukiwania AI, więc nie ma niespodzianek. Ponieważ Google stale ulepsza swój model językowy, niektóre z tych problemów mogą z czasem ulec poprawie.

Jeśli chcesz spróbować, zarejestruj się w Search Labs. Nie zdziw się jednak, jeśli nie jest jeszcze dla Ciebie dostępny.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?