Skip to content

Nowe dyski SSD firmy Samsung są dla Ciebie za szybkie – recenzja Geek

17 de styczeń de 2023
30a62c68 1024x576 1

Dyski SSD PM9C1a firmy Samsung

Czy potrzebujesz dysku SSD o sekwencyjnej prędkości odczytu 6 GB/s? Tak, prawdopodobnie nie, ale to właśnie oferuje Samsung ze swoją linią dysków SSD PM9C1a. Są to pierwsze dyski SSD M.2, w których zastosowano kontrolery Samsung 5 nm, stąd skok wydajności w stosunku do poprzednich dysków PM9B1.

Dyski SSD PM9C1a firmy Samsung są przeznaczone głównie do laptopów. Oferują prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu odpowiednio 6000 MB/s i 5600 MB/s. To 1,8x szybciej niż prędkość odczytu firmowych dysków PM9B1 — znacząca poprawa, która może być zauważalna tylko podczas grania lub wykonywania innych wymagających zadań.

Co ciekawsze, PM9C1a jest o około 70% bardziej wydajny niż jego poprzednik (i zużywa o 10% mniej energii, gdy maszyna jest w trybie czuwania). Ten wzrost wydajności energetycznej powinien wydłużyć żywotność baterii laptopów i zmniejszyć wpływ termiczny wymagającego oprogramowania.

Nowe dyski SSD zapewniają również pewne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie urządzenia za pomocą kluczy generowanych kryptograficznie. Osiąga się to dzięki standardowi bezpieczeństwa mechanizmu składu identyfikatora urządzenia (DICE). Ale, żeby było jasne, zwiększone bezpieczeństwo PM9C1a jest bardziej wartościowe dla firm niż dla osób prywatnych.

Samsung nie ujawnił daty premiery swoich dysków SSD PM9C1a, które wykorzystują format M.2 i będą dostępne w pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Nieznana jest również cena.

źródło: Samsung

Czy ten post był pomocny?