Skip to content

Nowe MacBooki Pro mają jeszcze szybszą pamięć masową

25 de styczeń de 2023
Apple MacBook Pro M2 Pro and M2 Max Stage Manager 230117

Apple MacBook Pro z systemem macOS Ventura

Chipy M2 Pro i M2 Max to nie jedyne ulepszenia w nowych laptopach Apple MacBook Pro. Nowe maszyny są również wyposażone w szybsze, doładowane dyski SSD o wyższych prędkościach zapisu.

16-calowy MacBook Pro z M2 Pro i 2 TB pamięci masowej osiągnął prędkość odczytu 5372 MB/s i prędkość zapisu 6491 MB/s w testach przeprowadzonych przez recenzentów korzystających z programu porównawczego dysków Blackmagic. 14-calowa jednostka M1 Pro z 1 TB pamięci osiągnęła wyższą prędkość odczytu, wynoszącą 5797 MB/s, ale jej prędkość zapisu była znacznie niższa i wynosiła 5321 MB/s.

Dane porównawcze z testów wgMacworld oraz Przewodnik Toma obaj informują, że nowe maszyny oferują wyższe prędkości zapisu w porównaniu z poprzednią generacją, choć z nieco wolniejszymi prędkościami odczytu. Te prędkości odczytu są nadal przyzwoicie szybkie — prawie tak szybkie, jeśli nie szybsze, niż dyski SSD PCIe Gen 4 m.2 do komputerów stacjonarnych — więc prawdopodobnie jest to godny kompromis za to, co prawdopodobnie zapewni lepszą wydajność. I nawet jeśli te prędkości odczytu są nadal nieco wolniejsze, większość użytkowników nie zauważy różnicy w codziennym użytkowaniu.

Gdy zdobędziesz jeden z nowych modeli MacBooka Pro, możesz spodziewać się większej prędkości zapisu i ogólnie płynniejszego działania — częściowo dzięki nowemu, ulepszonemu układowi krzemowemu M2.

Źródło: Macworld, przewodnik Toma
Za pośrednictwem: MacRumors

Czy ten post był pomocny?