Skip to content

Nowe narzędzie firmy Microsoft do cyberbezpieczeństwa pojawia się na wszystkich platformach — recenzja Geek

20 de czerwiec de 2022
d3f3077d 1024x576 1

Microsoft Defender na Androida i Windows

Microsoft Defender, wieloletnie narzędzie cyberbezpieczeństwa dla firm, jest teraz dostępne dla ogółu społeczeństwa. Oferuje zaawansowaną ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem na urządzeniach z systemem Windows, macOS, Android i iOS. A co ważniejsze, umożliwia osobie dorosłej przeglądanie stanu bezpieczeństwa członków rodziny za pomocą prostego pulpitu nawigacyjnego.

Jak wyjaśnił Microsoft, nowe narzędzie Defender nie zastępuje istniejącego oprogramowania antywirusowego (takiego jak aplikacja Zabezpieczenia Windows). Jest to dodatkowe narzędzie, które pozwala ograniczyć bezpieczeństwo na kilku urządzeniach, umożliwiając wykrywanie luk w zabezpieczeniach lub złośliwej aktywności za pomocą prostego interfejsu.

Nowa aplikacja Microsoft Defender może również skanować łącza pod kątem phishingu, co może być przydatne, jeśli masz członków rodziny, którzy nie są tak świetni w zabezpieczeniach sieci. Problem polega oczywiście na tym, że ta aplikacja wymaga subskrypcji Microsoft 365.

Ach, jest; potrzebujesz członkostwa Microsoft 365, aby korzystać z usługi Microsoft Defender. Ale za 99 USD rocznie Microsoft 365 to w rzeczywistości niesamowita oferta dla rodzin. Może obsługiwać do sześciu użytkowników, zapewniając dostęp do aplikacji pakietu Office, 1 TB pamięci w chmurze (na użytkownika), poczty e-mail i kalendarza bez reklam w programie Outlook oraz oczywiście nowej aplikacji Microsoft Defender.

Źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?