Skip to content

Nowe tablety ARM i RISC-V firmy Pine64 obsługują system Linux

13 de kwiecień de 2023
Pinetab

Tablet Pine64 PineTab2

Pine64 produkuje mnóstwo sprzętu dla fanów Linuksa i sprzętu typu open source. Teraz firma ma zamiar wypuścić nowy tablet z systemem Linux oparty na architekturze ARM, a także swój pierwszy tablet RISC-V.

PineTab 2 (na zdjęciu powyżej) został już ogłoszony w zeszłym roku jako następca oryginalnego, limitowanego tabletu z systemem Linux firmy, a zamówienia wstępne na niego rozpoczną się jutro. W tym samym czasie firma otworzy zamówienia na PineTab V, który również działa na Linuksie, ale z procesorem RISC-V zamiast ARM. Z zewnątrz wyglądają tak samo — według Pine64 jedyną różnicą między nimi jest kolor obudowy. Jednak PineTab 2 jest bezpieczny z układem ARM (a dokładniej RK3566), podczas gdy PineTab V jest wyposażony w procesor RISC-V, JH7110.

Jeden jest dla tych, którzy chcą iść bezpiecznie, z dobrze udokumentowaną architekturą procesora, podczas gdy drugi jest dla tych, którzy chcą zacząć bawić się tym, co może stać się popularną architekturą w przyszłości. Wynika to z wcześniejszego ogłoszenia przez Pine64 komputera jednopłytowego Star64 RISC-V i pod wieloma względami opiera się na tym.

Jeśli chcesz go kupić, zamówienia w przedsprzedaży na oba tablety rozpoczną się jutro, 13 kwietnia.

źródło: Pine64

Czy ten post był pomocny?