Skip to content

Nowy dysk SSD Samsunga może osiągnąć 6000 MB/s

13 de styczeń de 2023
samsung ssd

Dysk SSD Samsunga PM9C1a

Samsung sprzedaje jedne z najlepszych wewnętrznych dysków SSD, a dyski firmy to świetny wybór do wszystkiego, od starszego zmodernizowanego laptopa po zupełnie nowy komputer do gier. Firma ujawniła teraz nowy superszybki dysk SSD, thePM9C1a.

ThePM9C1a może nie być najbardziej zapadającą w pamięć nazwą produktu, ponieważ nie jest przeznaczony dla typowych nabywców — seria dysków PM firmy Samsung jest przeznaczona dla klientów korporacyjnych. Dysk wykorzystuje nowy kontroler oparty na procesie 5 nm, z „technologią V-NAND siódmej generacji firmy” wykorzystującą PCIe 4.0.

Samsung obiecuje prędkość odczytu sekwencyjnego na poziomie 6000 megabajtów na sekundę i prędkość zapisu sekwencyjnego na poziomie 56000 MB/s. To nie tak szybko, jak Samsung 990 Pro, który ma prędkość odczytu do 7450 MB/s i zapis 6900 MB/s, ale jest całkiem blisko. W porównaniu z dyskiem, który zastępuje, PM9B1, nowy PM9C1a ma 1,6 razy szybsze odczyty i 1,8 razy szybsze prędkości zapisu. Nowy model zużywa również o 10% mniej energii w laptopie w trybie gotowości (uśpienia).

Nowy dysk jest przeznaczony do użytku w sprzęcie o znaczeniu krytycznym dla firm i innych organizacji, takim jak serwery, laptopy robocze lub sprzęt medyczny. Jednak Samsung zauważa, że ​​dysk zapewni „podwyższoną wydajność obliczeniową i gry na komputerach PC i laptopach”. Nawet jeśli prawdopodobnie nie będziesz w stanie kupić dysku PM9C1a do własnego komputera, może on znaleźć się w niektórych laptopach do gier i gotowych komputerach do gier.

źródło: Samsung

Czy ten post był pomocny?