Skip to content

Nowy procesor AMD Ryzen 7000X3D właśnie stał się jeszcze lepszy

24 de styczeń de 2023
Ryzen 7000 featured image

Zdjęcie dr Lisy Su trzymającej procesor Ryzen

Gdy tylko się pojawią, jesteśmy pewni, że układy Ryzen 7000X3D z 3D V-Cache będą jednymi z najlepszych układów do gier, jakie można kupić za pieniądze, jeśli nie najlepszymi. Jeśli chcesz posunąć się jeszcze dalej, AMD ogłosiło, że procesor będzie można przetaktowywać.

Procesory AMD Ryzen 7000X3D będą mogły być przetaktowywane, co zostało potwierdzone przez AMD poprzez aktualizację odpowiednich stron produktowych. Początkowo te arkusze specyfikacji wspominały, że produkty te nie zostały odblokowane do przetaktowywania, więc AMD zasadniczo odwraca tutaj kurs. Starszy Ryzen 7 5800X3D nie pozwalał na przetaktowywanie, a Robert Hallock z AMD powiedział, że jest to produkt zbyt nowy, aby pozwalał na zmianę częstotliwości i napięcia.

Ponieważ te nowe chipy również pierwotnie nie były podkręcane, mogło to być wynikiem testowania przez AMD i dochodzenia do wniosku, że ostatecznie użytkownicy mogą bezpiecznie przetaktować te procesory. Widzenie układu AMD z zablokowanym mnożnikiem było już samo w sobie rzadkim widokiem, ponieważ większość produktów AMD jest odblokowana do podkręcania — nawet najtańsze układy, takie jak Athlon 3000G. Dobrze więc widzieć, jak firma odwraca kurs.

Oznacza to, że gdy już zdobędziesz te procesory, będziesz mógł je dostosować, jak chcesz. Teraz musimy tylko poczekać, aż wyjdą – wciąż nie wiemy, kiedy to nastąpi.

źródło: ExtremeTech

Czy ten post był pomocny?