Skip to content

Nowy „przewodnik po prywatności” Chrome usuwa zamieszanie z ustawieniami prywatności – Recenzja Geek

7 de kwiecień de 2022
d642f8c3 1024x576 1

Aby uczynić prywatność w sieci łatwiejszą i bardziej intuicyjną, Google wprowadza nowy „Przewodnik po prywatności” dla Chrome. Ta funkcja, która będzie powoli udostępniana użytkownikom Chrome w wersji M100, pozwala szybko przejrzeć wszystkie ustawienia prywatności i bezpieczeństwa (i dowiedzieć się, jak one działają) bez konieczności przewijania.

Przewodnik po prywatności to tylko najnowszy krok w uproszczeniu ustawień prywatności Chrome. W ostatnich latach Google zreorganizowało ustawienia przeglądarki Chrome, aby prywatność była bardziej intuicyjna i zapewniała szybki dostęp do typowych elementów sterujących, takich jak czyszczenie historii przeglądarki lub plików cookie.

Aby uzyskać dostęp do Przewodnika po prywatności, po prostu kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome i wybierz „Ustawienia”. Następnie przejdź do zakładki „Prywatność i bezpieczeństwo”. Powinieneś zobaczyć opcję Przewodnik po prywatności w sekcji „Wyczyść dane przeglądania”.

Warto zauważyć, że przewodnik po prywatności kończy się dwoma linkami wychodzącymi. Pierwsza pozwala wypróbować piaskownicę prywatności, która jest bardzo oczernianą i poważnie opóźnioną alternatywą Google dla plików cookie. Drugi link, nieco bardziej przydatny, pozwala wybrać, do jakich danych przeglądania Google może uzyskać dostęp do spersonalizowanych usług.

Przewodnik po prywatności jest powoli wprowadzany do najnowszej wersji Chrome (wersja 100.0.4896.60). Powinien pojawić się w Twojej przeglądarce w ciągu najbliższych kilku dni lub tygodni.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?