Skip to content

Nowy raport ujawnia najpopularniejsze usługi strumieniowania muzyki

21 de styczeń de 2022
man wearing headphones textured background

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, która usługa strumieniowego przesyłania muzyki ma najwięcej użytkowników? Cóż, nowy raport firmy Midia Research ujawnia, które usługi mają najwięcej użytkowników, a najpopularniejszy prawdopodobnie wcale Cię nie zaskoczy.

Według badania, w którym wykorzystano dane z II kwartału 2021 r., Spotify był zdecydowanie najpopularniejszą usługą strumieniowania muzyki, zajmując łącznie 31% rynku. Apple Music zajmuje drugie miejsce, z godnym szacunku 15%. Co zaskakujące, trzecie miejsce to remis między Amazon Music i Tencent Music z 13%. YouTube Music jest następny z 8%, a mniejsze serwisy wypełniają pozostały udział w rynku.

Wykres Midii

Warto zauważyć, że podczas gdy Spotify nadal dominuje, najnowsze liczby to tak naprawdę spadek z 33% w 2020 r., co jest niewielkim, ale zauważalnym spadkiem. W II kwartale 2019 r. Spotify miał 34% rynku, więc spadek trwa już od kilku lat.

Według Midia Research, w drugim kwartale 2021 r. było łącznie 523,9 miliona subskrybentów strumieniowego przesyłania muzyki. Jeśli ta liczba jest dokładna, oznacza to, że Spotify miał około 162,4 miliona subskrybentów płacących za usługę strumieniowego przesyłania muzyki w drugim kwartale 2021 r. Ta łączna liczba wzrosła o 109,5 milionów w tym samym czasie w 2020 r., więc wielu użytkowników zarejestrowało się w usługach strumieniowego przesyłania muzyki premium.

Czy ten post był pomocny?