Skip to content

Nowy wodoodporny czytnik e-booków Kobo może dać Kindle’owi szansę za swoje pieniądze – recenzja Geek

4 de wrzesień de 2022
a82636b7 1024x576 1

Kobo Clara 2E ocieka wodą.

Jeśli potrzebujesz czytnika e-booków, który nie jest zablokowany w sklepie Amazon, nowa Kobo Clara 2E może być najlepszą niedrogą opcją. Zawiera zaawansowane funkcje, w tym wspaniały ekran i wodoodporną konstrukcję, w pakiecie za 130 USD. I w przeciwieństwie do Kindle, pozwala czytać dowolny plik ebooka bez skomplikowanego procesu ładowania bocznego.

Kobo Clara 2E, zaprojektowany przez Rakuten, wykorzystuje plastikową obudowę wykonaną w 85% z materiałów pochodzących z recyklingu (10% z nich to plastik związany z oceanami). Ma wodoodporność IPX8 i oferuje 16 GB wbudowanej pamięci. Dla porównania, podobnie spec’dKindle Paperwhite kosztuje 140 USD i zawiera tylko 8 GB pamięci w najtańszej konfiguracji.

  • Rakuten włożył też bardzo ładny wyświetlacz w Kobo Clara 2E. Wykorzystuje 6-calowy panel dotykowy HD E Ink Carta 1200 ze zintegrowanym podświetleniem i obsługą trybu ciemnego. Ten wyświetlacz ma gęstość pikseli 300 PPI (rozdzielczość 1448 x 1072) i znacznie szybszy czas reakcji niż starsze panele E Ink.

    Ale oczywiście Kobo jest najbardziej znany ze swojej otwartej natury. Przyjmuje e-booki lub dokumenty z dowolnego źródła, które możesz przesłać do czytnika za pomocą kabla USB. (Pamiętaj, że e-booki chronione DRM, takie jak te ze sklepu Amazon, muszą zostać usunięte z DRM przed przeniesieniem do Kobo Clara 2E.)

    Kobo Clara 2E kosztuje 130 USD. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne w sklepie internetowym Rakuten, a wysyłka zamówień rozpocznie się 22 września.

    Czy ten post był pomocny?