Skip to content

NVIDIA ma nowy procesor graficzny RTX 3050 za 249 USD z obsługą Ray Tracing

5 de styczeń de 2022
nvidia ces 2022 rtx 3050

W dzisiejszych czasach trudno jest ekscytować się kartami graficznymi, ponieważ tak trudno je znaleźć. Jednak NVIDIA znalazła sposób, ponieważ firma ogłosiła RTX 3050 za 249 USD z pełną obsługą ray tracingu i DLSS.

Karta graficzna obsługuje architekturę NVIDIA Ampere, która wcześniej była zarezerwowana dla znacznie droższych kart. Oznacza to, że możesz grać w gry ze śledzeniem promienia na niedrogim procesorze graficznym z serii 50 przy ponad 60 klatkach na sekundę za 249 USD. To znaczna zniżka w porównaniu z obecną najtańszą kartą do śledzenia promieni, czyli RTX 3060, która kosztuje 80 USD więcej.

Nowy RTX 3050 firmy NVIDIA wyposażony jest w solidną 8 GB pamięci GDDR6, która pomoże mu uruchomić większość gier. Oczywiście nie będziesz grać w gry w rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 144 Hz, ale za tę cenę trudno będzie znaleźć kartę, która może przepchnąć tego rodzaju grafikę za tę cenę.

Karta ma trafić do sprzedaży 27 stycznia 2022 r. Jednak firma nie oferuje wersji Founder’s Edition, co oznacza, że ​​aby ją znaleźć, trzeba będzie przejść przez partnerów. Jak to miało miejsce od jakiegoś czasu, jesteśmy w środku niedoboru żetonów i spodziewamy się, że ten nie będzie inny. Mimo że NVIDIA podaje cenę 249 USD, szanse na znalezienie takiej w tej cenie są niewielkie, ale z pewnością możesz spróbować, gdy trafią do sprzedaży.

Czy ten post był pomocny?