Skip to content

NVIDIA wyznacza datę ujawnienia karty graficznej nowej generacji

25 de sierpień de 2022
nvidia logo

Logo NVIDIA na budynku

Minęły prawie dwa lata, odkąd NVIDIA ujawniła swoją najnowszą serię kart graficznych GeForce 30, w tym modele takie jak RTX 3080. Teraz firma jest prawie gotowa do zaprezentowania swoich kart nowej generacji.

NVIDIA potwierdziła podczas rozmowy o zarobkach, że w przyszłym miesiącu ujawni swoją nową architekturę dla konsumenckich kart graficznych podczas przemówienia firmowego GTC 2022 na 20 września 2022. Być może tego dnia nie zobaczymy nowych kart graficznych gotowych do zakupu — NVIDIA może najpierw ujawnić produkty do konfiguracji serwerów i stacji roboczych z najwyższej półki — ale rzucimy okiem na ogólną architekturę, która będzie zasilać nadchodzące układy GPU GeForce.

NVIDIA ujawniła również podczas wezwania, że ​​popyt na sprzęt do gier spadł o 33% w stosunku do tego czasu w zeszłym roku i 44% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Firma powiedziała, że ​​wynika to z „trudnych warunków rynkowych”. Światowa gospodarka przeżywa obecnie pewną inflację, więc prawdopodobnie mniej ludzi jest gotowych wydać setki dolarów na sprzęt do gier. Jednak popyt również spadł — kopanie kryptowalut jest obecnie mniej opłacalne (jeśli w ogóle), więc farmy kryptograficzne nie wykupują całej dostępnej podaży, jak miało to miejsce kilka miesięcy temu.

NVIDIA zwykle uruchamia nowe generacje kart graficznych z najwyższej półki, więc możemy spodziewać się RTX 4080, 4090 i prawdopodobnie innych drogich procesorów graficznych, zanim nowe karty średniej klasy i budżetowe staną się dostępne. Z drugiej strony Intel zaczyna konkurować ze swoimi nowymi kartami Arc, chociaż nie są one jeszcze powszechnie dostępne poza Chinami.

Źródło: Rejestr

Czy ten post był pomocny?