Skip to content

Opaska Microsoft Band to świetny inteligentny zegarek i monitor fitness, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

3 de sierpień de 2021
microsoft band

Pod koniec 2014 r. firma Microsoft wydała Zespół. Wyszedł z lewego pola. Krążyły plotki, że Microsoft prawdopodobnie robi coś do noszenia, ale szczegóły nie istniały. Kiedy wyszło, ludzie byli… cóż, zdezorientowani. I słusznie. Co to za rzecz? Czy to monitor fitness? Czy to smartwatch? Czy to jest dobre? Odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi: tak.

Monitory fitness są teraz na topie. Rynek też jest dość nasycony. Udaj się do sklepu z artykułami sportowymi, a prawdopodobnie będziesz przytłoczony opcjami. Fitbit jest obecnym liderem na rynku, ale firmy takie jak Jawbone, Garmin, Samsung i Polar mocno naciskają na znaczenie.

Popularność zyskują również zegarki inteligentne. Rzeczy takie jak Pebble i różne urządzenia z systemem Android Wear istnieją już od jakiegoś czasu, ale kategoria tak naprawdę nie zapaliła się, dopóki Apple Watch nie trafił na rynek. Fani Apple zareagowali w typowy sposób, oszaleli na punkcie rzeczy. Prasa techniczna miała mniej typowy, sceptyczny stosunek do urządzenia. Jesteśmy za kilka miesięcy i wydaje się, że krytycy ucichli. Raporty satysfakcji użytkowników są bardzo wysokie. Co najważniejsze, Apple Watch zmienił postrzeganie technologii do noszenia.

To inteligentny zegarek

Opaska zdecydowanie kwalifikuje się jako inteligentny zegarek. Pokaże Ci powiadomienia e-mail, wiadomości tekstowe i aplikacje. Pozwoli Ci sprawdzić swój kalendarz i pokazać pogodę. Integruje się z Cortaną dla potrzeb asystenta cyfrowego. Jeśli chcesz kanałować Dicka Tracy’ego, możesz nawet użyć go do wykonania połączenia telefonicznego. Zespół radzi sobie ze wszystkimi w walce o funkcje inteligentnego zegarka.

Opaska Microsoft Band to swietny inteligentny zegarek i monitor fitness

Jest też niezależny od systemu operacyjnego. Nie musisz należeć do 2,5 procenta dumnych użytkowników Windows Phone, aby korzystać z Band. Fani Androida i iOS mogą również skorzystać z tego urządzenia. Będziesz chciał mieć zainstalowany program Microsoft Health, który jest również dostępny na wszystkich trzech platformach.


Brakuje aplikacji. Obecnie nie można pisać dedykowanych aplikacji dla zespołu. Najpierw musisz napisać aplikację mobilną (Windows, iOS lub Android). W ramach swojej aplikacji możesz utworzyć kafelek zespołu. Użytkownicy mogą dodać kafelek do opaski za pomocą aplikacji Microsoft Health. W sklepie Windows dostępnych jest kilka aplikacji specjalnie dla zespołu Band, ale nie przypominają one tego, co jest dostępne na innych urządzeniach. Microsoft niedawno otworzył nieco Band dla programistów, dodając możliwość pompowania danych z aplikacji internetowych bezpośrednio na Band bez aplikacji towarzyszącej. Aplikacje były dotychczas ograniczone, ale pomysł jest obiecujący.

Wykresy fitness tracker

To monitor fitness

Jeśli chodzi o monitory fitness, naprawdę liczą się tylko dwie rzeczy. Co śledzi i co robi z danymi? To, co śledzi Twój tracker, można łatwo podsumować za pomocą posiadanych czujników. Nie możesz śledzić swojego tętna bez czujnika tętna. Z przodu czujnika Band nie ma sobie równych. Przewyższa nawet najwyższej klasy urządzenie Surge firmy Fitbit. Sprzęt jest solidny.

1628009490 915 Opaska Microsoft Band to swietny inteligentny zegarek i monitor fitness

Oprogramowanie też jest cholernie dobre. Microsoft Health i internetowy Health Dashboard zapewniają wszystko, co robi pulpit Fitbit, z wyjątkiem schodów pokonywanych w ciągu dnia. Obie usługi mają bardzo użyteczne aplikacje na smartfony. Obie usługi zapewniają pulpity nawigacyjne online, które zapewniają użytkownikom możliwość wykonywania bardziej dogłębnej analizy ich danych. Oba ułatwiają spojrzenie na trendy fitness.

1628009490 227 Opaska Microsoft Band to swietny inteligentny zegarek i monitor fitness

Jest tu jeden czynnik różnicujący. Cóż, może być. Microsoft Health jest obsługiwany przez usługę w chmurze Microsoft Azure i wszystkie narzędzia, które ma do zaoferowania. Chociaż dzisiaj to niewiele znaczy, grunt jest podatny na rozwój tego, co Microsoft Health i potencjalnie inne usługi mogą zrobić z dowolnymi danymi, które zdecydujesz się im dostarczyć.

Najlepsze z obu światów?

Jeśli chodzi o technologię do noszenia, osobisty styl i preferencje odgrywają ogromną rolę w decyzji o zakupie. Urządzenia nie są monolitycznymi blokami, jakimi stały się smartfony. Bardzo się różnią. Ponadto są widoczne na nadgarstku, a nie chowają się w kieszeni pod etui. Projekt zespołu jest… hmm… wyjątkowy. To zdecydowanie utylitarne i industrialne uczucie. Nikt nie mówił o pięknie zespołu tak, jak ma Apple Watch. Ludzie nie pozłacają tego. To powiedziawszy, jest wyjątkowy i fajny i na pewno spodoba się pewnemu segmentowi rynku.

Zespół robi wiele rzeczy, które robią inne inteligentne zegarki. Ma mikrofon, za pomocą którego możesz wydawać polecenia głosowe cyfrowemu asystentowi telefonu (Cortana, Siri, Goole Now). Będzie wibrować, aby powiadomić Cię o tym, co dzieje się na Twoim telefonie. Robi podstawy i robi je dobrze. Posiada nawet ekranową klawiaturę QWERTY. Wydaje się to absurdalne, biorąc pod uwagę rozmiar ekranu, ale działa. To dobrze działa. I nie tylko dobrze zważywszy na ograniczenia, ale naprawdę dobrze.

1628009490 164 Opaska Microsoft Band to swietny inteligentny zegarek i monitor fitness


Zespół ma też swoje wady. Na przykład wiele z tych urządzeń włączy ekran, gdy podniesiesz nadgarstek, aby na niego spojrzeć. Zespół zmusza cię do wciśnięcia przycisku, aby aktywować ekran. To jest coś, co urządzenie ma sprzęt, który może pomieścić, ale nie. Brakuje również w dziale aplikacji. Nie ma też głośnika, wysokościomierza ani kompasu. Dwa ostatnie obsługiwane są przez GPS (gdy jest włączony do określonych czynności), ale nie ma uzupełnienia nieistniejącego głośnika. Nie są to wielcy krytycy, ale dla niektórych będzie to dla niektórych zniechęcające. Na zatłoczonym rynku liczy się wszystko.

Przyszłość

Nie mamy pojęcia, jak dobrze sprzedał się zespół. Zapasy były ograniczone, ale nie jest jasne, czy jest to spowodowane dużym popytem (mało prawdopodobne), czy niskim poziomem produkcji (prawdopodobnie). Tak czy inaczej, wskaźniki wskazują, że na wolności nie ma wielu użytkowników pasma. Podobnie jak Windows Phone, daje to programistom niewielką motywację do skoncentrowania swojego czasu i wysiłku na Band.

Mówi się, że Microsoft organizuje duże wydarzenie w październiku, aby zrobić wiele dużych ogłoszeń. Wśród nich ma być następca Band. W tym momencie nikt nie może się domyślić, jaki będzie zespół mk2. Biorąc pod uwagę solidny sprzęt, który już mają, niektóre dodatkowe dopasowanie i wykończenie w połączeniu z solidnym planem dla aplikacji (i być może niektórymi partnerstwami z programistami) mogą być ogromne.

1628009491 436 Opaska Microsoft Band to swietny inteligentny zegarek i monitor fitness

Gdy siedzi, Band sprawdza wiele pudełek dla użytkowników inteligentnych zegarków i trackerów fitness. Z łatwością może to być urządzenie do noszenia typu „wszystko w jednym”. Jego solidny zestaw czujników i interoperacyjność ze wszystkimi głównymi platformami smartfonów sprawiają, że jest to realna opcja dla wszystkich użytkowników. Jednak dziwny projekt i niektóre drobne, ale nie nieistotne luki w funkcjach mogą zniechęcić ludzi. Być może druga wersja Banda naprawi te problemy i może to stać się bardzo atrakcyjną opcją na dwóch bardzo zatłoczonych rynkach.

Czy ten post był pomocny?