Skip to content

Oprogramowanie firmy NVIDIA sprawi, że Twoje oczy spojrzą na Twoją kamerę internetową

14 de styczeń de 2023
Nvidia Broadcast eye contact

Demo NVIDIA Broadcast Eye Contact

Ewolucja modeli uczenia maszynowego, które mogą działać na sprzęcie komputerowym, doprowadziła do powstania wszystkiego, od filtrów kamer internetowych po generatory grafiki AI. NVIDIA używa go teraz, aby pomóc Ci utrzymać kontakt wzrokowy podczas połączeń konferencyjnych lub nagrań wideo.

NVIDIA Broadcast to aplikacja komputerowa, która wykorzystuje sprzęt kart graficznych GeForce do poprawy jakości wideo i mikrofonu, na przykład poprzez usuwanie szumów tła, stosowanie wirtualnego tła do obrazu z kamery internetowej i automatyczne kadrowanie. NVIDIA Broadcast 1.4 jest teraz wprowadzana z kilkoma nowymi funkcjami, w tym „Kontakt wzrokowy”, który modyfikuje twoje oczy tak, aby patrzyły bezpośrednio w kamerę. Możesz zobaczyć go w akcji na poniższym filmie.

 • Ta funkcja działa najlepiej — a raczej najmniej przypomina dolinę niesamowitości — gdy aparat jest daleko od twarzy. W przeciwnym razie, jeśli kąt jest zbyt ekstremalny, może to wyglądać tak, jakbyś patrzył z boku na wszystkich innych podczas rozmowy. Apple wprowadziło podobną funkcję w FaceTime w 2020 roku, wraz z wydaniem iOS 14 i iPadOS 14.

  Firma NVIDIA poinformowała we wpisie na blogu: „Nowy efekt kontaktu wzrokowego porusza oczami osoby mówiącej, symulując kontakt wzrokowy z kamerą — osiąga się to poprzez oszacowanie i wyrównanie spojrzenia. Oczy zachowują swój naturalny kolor i mrugają, a dostępna jest nawet funkcja rozłączania na wypadek, gdybyś spojrzał za daleko, aby płynnie przechodzić między oczami symulowanymi a prawdziwymi”.

  NVIDIA Broadcast wymaga karty graficznej GeForce RTX 2060 lub lepszej w połączeniu z co najmniej 8 GB pamięci RAM.

  źródło: NVIDIA
  Przez: Engadget

  Czy ten post był pomocny?