Skip to content

Oprogramowanie How-To Geek: Powiadomienie o moderacji komentarzy WordPress

8 de sierpień de 2021
image34

Wiele osób, takich jak ja, nie do końca ufa różnym filtrom spamu WordPress i decyduje się moderować wszystkie komentarze, zanim pojawią się na właściwej stronie, co kończy się zalewaniem wiadomości e-mail powiadomieniami o moderacji.

W moim dążeniu do utrzymania czystej skrzynki odbiorczej stworzyłem małą aplikację, która powiadamia mnie bezpośrednio na moim pulpicie, gdy w kolejce moderacji pojawią się nowe komentarze. Uzyskuje dostęp do WordPress XML-RPC API za pomocą małej wtyczki WordPress, którą stworzyłem.

Najpierw zrzuty ekranu… zauważ ikonę w zasobniku systemowym. Możesz szybko uruchomić swoją stronę moderowania komentarzy za pomocą menu prawego przycisku myszy.

Gdy pojawią się nowe komentarze, pojawi się ta mała wiadomość, a następnie ikona zmieni się w jakąś losową ikonę ostrzeżenia, którą gdzieś znalazłem. Kliknięcie tekstu spowoduje przejście do strony moderacji.

1628438015 782 Oprogramowanie How To Geek Powiadomienie o moderacji komentarzy WordPress

Strona ustawień jest tak prosta, jak to tylko możliwe. Wystarczy wpisać podstawowy adres URL swojego bloga, aby znaleźć właściwą ścieżkę do xmlrpc. (chyba że zmieniłeś nazwę xmlrpc.php, w takim przypadku to w ogóle nie zadziała)

1628438015 383 Oprogramowanie How To Geek Powiadomienie o moderacji komentarzy WordPress


Hasło jest zaszyfrowane i przechowywane w pliku xml w tym samym katalogu. Nie zakładaj jednak, że jest to całkowicie bezpieczne. Pamiętaj, że wszystkie narzędzia XML-RPC są niepewne, chyba że używasz SSL lub czegoś podobnego.

Oczywiście nie gwarantuję niczego z tym oprogramowaniem i nie ponoszę odpowiedzialności, jeśli rozbije szyby, roztopi cały szpinak w zamrażarce lub zafarbuje włosy na zielono.

Wkrótce udostępnię kod źródłowy tego narzędzia, ponieważ częściowo opierał się on na open source Powiadomienia Czytnika Google.

Uwaga techniczna

Wtyczka WordPress implementuje nową metodę XML-RPC o nazwie geek.getCommentModerationCount. Ta metoda może być wywołana przez dowolny inny język, który obsługuje XML-RPC, więc wtyczka WordPress może być używana samodzielnie.

Oznacza to, że ktoś mógłby z łatwością napisać aplikację dla systemu Linux lub OS X, aby wywołać tę samą metodę. (wskazówka) Możliwe byłoby nawet zaimplementowanie w ten sposób innych funkcji WordPressa, za pomocą wtyczki.

Zajrzyj do wtyczki WordPress, aby poznać szczegóły, to bardzo proste.

Instalacja wtyczki obsługi WordPress (wymagana)


Wtyczkę WordPress należy skopiować do folderu wp-content/plugins/ w instalacji WordPressa, a następnie aktywować w panelu Wtyczki. Testowałem z WordPress 2.0 i WordPress MU.

Instalacja powiadamiacza

Rozpakuj plik i umieść go w katalogu, w którym chcesz go zachować. Jeśli chcesz, aby działał podczas uruchamiania, musisz utworzyć do niego skrót w folderze startowym.

Po uruchomieniu aplikacji możesz skonfigurować ustawienia i powinna działać.

wymagania systemowe

.NET 2.0 Framework

Wsparcie

Zostaw opinię w komentarzach. Jeśli masz problemy z tą aplikacją, zawsze możeszzadaj pytanie na forum.

Pobierz powiadomienia WordPress

Czy ten post był pomocny?