Skip to content

Oryginalny Google Pixel otrzymuje nieoficjalną aktualizację Androida 11 – recenzja Geek

26 de marzec de 2022
f5bf31d6 1024x576 1

Oryginalne smartfony Pixel i Pixel XL zostały wprowadzone na rynek z systemem Android 7.1 w październiku 2016 r. W tamtym czasie były to jedne z niewielu telefonów z Androidem z trzyletnią gwarancją aktualizacji oprogramowania i zakończyły swoje życie z systemem Android 10. Ale stare Pixele właśnie się pojawiły nowy leasing życia, dzięki zespołowi LineageOS.

Możesz teraz uruchomić LineageOS 18.1 na oryginalnym Pixelu lub Pixel XL. Ten system operacyjny jest oparty na systemie Android 11 i wprowadza kilka nowych funkcji do starych smartfonów Pixel, w tym panel powiadomień Androida 11, nowe emoji i zaktualizowany system autouzupełniania klawiatury.

Instalacja systemu operacyjnego na starym telefonie Pixel jest dość łatwym zadaniem — jest bardziej czasochłonna niż cokolwiek innego. Po prostu odblokowujesz bootloader Pixela, instalujesz niestandardowe narzędzie do odzyskiwania (takie jak środowisko odzyskiwania TWRP) i ładujesz ROM LineageOS 18.1.

Instalacja LineageOS 18.1 działa całkiem dobrze na oryginalnym Pixelu, choć oczywiście nie jest całkowicie wolna od błędów. Ponadto nie jest dostarczany z pakietem niestandardowych aplikacji Google. Jeśli chcesz mieć bardziej autentyczne wrażenia z Androida, musisz flashować pakiet GApps.

Pamiętaj, że LineageOS działa na szerokiej gamie urządzeń. Możesz zobaczyć pełną listę obsługiwanych telefonów i tabletów na LineageOS Wiki.

W chwili pisania tego tekstu zespół LineageOS pilnie pracuje nad wydaniem LineageOS 19. Ten nadchodzący system operacyjny jest oparty na systemie Android 12 i powinien wprowadzić ekskluzywne funkcje, takie jak motyw Material You, do starszych telefonów.

Źródło: programiści XDA

Czy ten post był pomocny?