Skip to content

Oszczędzaj energię dzięki opcjom zasilania w systemie Windows

4 de sierpień de 2021
14

Zielone przetwarzanie jest teraz modne, pomyślałem, że podzielę się kilkoma przydatnymi wskazówkami na temat oszczędzania energii elektrycznej z komputerami PC. Zarządzam około 100 komputerami, na których pracuję, i ustawiam każdy nowy komputer, który wprowadzam, aby korzystał z zarządzania energią XP. Ponieważ nasza firma nadal korzysta z XP Professional, poniższe przykłady korzystają z systemu Windows XP. Proces jest dość podobny również w Viście.

W XP przejdź do Start Panel sterowania Opcje zasilania Tutaj możesz dokonać niezbędnych zmian.

Zazwyczaj ustawiam te opcje zgodnie z tym, jak użytkownik końcowy pracuje na swoim komputerze. Dla osób, które korzystają z komputera tylko rano, a później w ciągu dnia… ustawiam system tak, aby po godzinie przechodził w stan czuwania. Jeśli nadal mają stary power hog CRT, ustawiam monitor, aby wyłączał się po 20 minutach bezczynności. O ile dana osoba nie jest zaawansowanym użytkownikiem, nie ma powodu, aby jej komputer był włączony przez cały dzień.

Dostępne są również zaawansowane opcje do ustawienia, takie jak „Pytaj o hasło po wznowieniu ze stanu gotowości”. Jest to środek bezpieczeństwa, który nie pozwala przechodniom wskoczyć na Twój komputer (profil) bez Twojego hasła.

1628071714 475 Oszczedzaj energie dzieki opcjom zasilania w systemie Windows

To dopiero początek kilku wskazówek, o których będę pisał, w jaki sposób IT może oszczędzać energię i pieniądze. Jeśli masz dodatkowe wskazówki lub kreatywne pomysły, koniecznie skontaktuj się ze mną.

Czy ten post był pomocny?