Skip to content

Oto dlaczego dietetyczna cola smakuje inaczej w McDonald’s – LifeSavvy

27 de maj de 2022

Osoba trzyma napój McDonald's przed restauracją McDonald's.

Jeśli kiedykolwiek piłeś lodowatą dietetyczną colę z McDonald’s, wiesz, jak satysfakcjonujący jest ten pierwszy łyk. To przede wszystkim prowadzi wielu ludzi do drive-thru. Ale dlaczego smakuje o wiele lepiej niż dietetyczna cola w domu?

Nie wyobrażasz sobie tego: dietetyczna cola McDonald’srobi smakować inaczej. Sieć fast foodów robi kilka rzeczy, aby odróżnić swoje napoje gazowane od innych.

Po pierwsze, podczas gdy większość restauracji dostarcza swój syrop Coca-Cola w plastikowych torebkach, dostawa McDonald’s jest dostarczana w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Pomaga to zachować świeżość syropu, a żadne smaki nie są tracone ani rozcieńczane. Po dostarczeniu syropu miesza się go z filtrowaną wodą i schładza, zanim trafi do fontanny sodowej.

1653617764 56 Oto dlaczego dietetyczna cola smakuje inaczej w McDonalds – LifeSavvy

Niektóre restauracje dodają mieszankę syropu i wody do maszyny i polegają na tym, aby schłodzić mieszankę. McDonald’s jednak stosuje ten etap przed schładzaniem i łączy go z użyciem rur izolowanych. Przenoszą syrop i wodę z lodówki do fontanny, utrzymując napój jak najzimniejszy. Chociaż temperatura może wydawać się nieistotna, tak jest.

Ciepła woda sodowa pozwala na szybszą ucieczkę CO2 (czyli karbonatyzacji). Oznacza to, że Twój napój nie będzie tak musujący (i zabawny). Ponieważ napój McDonald’s jest schłodzony od początku do końca, jest w stanie pomieścić więcej gazowania, aby uzyskać bardziej gazowany napój.

Następnym razem, gdy będziesz mieć ochotę na dietetyczną colę McDonald’s, jest ku temu powód. Na wypadek, gdybyś nie mógł dotrzeć do lokalnej restauracji, zawsze możesz wypróbować te alternatywy dla napojów gazowanych do następnej wizyty.

Czy ten post był pomocny?