Skip to content

Oto jak to zgłosić

21 de kwiecień de 2023
52675986069 1c043d4681 o 2

Jako być może jedna z największych sieci społecznościowych na świecie, Facebook nie jest obcy kontrowersjom, problemom prawnym i naruszeniom. Jeśli byłeś użytkownikiem Facebooka w ciągu ostatniej dekady i mieszkałeś (lub mieszkałeś) w Stanach Zjednoczonych w tym czasie, możesz być uprawniony do otrzymania czeku rozliczeniowego.

Meta zgodziła się przeznaczyć ponad 725 milionów dolarów na rozstrzygnięcie procesu sądowego związanego ze skandalem Cambridge Analytica, w którym nieistniejąca już firma konsultingowa zbierała dane dziesiątek milionów użytkowników Facebooka przez kilka lat, dopóki opinia publiczna nie została o tym poinformowana w 2018 r. Dane te zostały następnie niewłaściwie wykorzystane przez firmę, w szczególności do celów politycznych podczas wyborów prezydenckich w 2016 r. Kiedyś dyrektor generalny Mark Zuckerberg był zmuszony zeznawać przed Kongresem.

Rozliczenie ma zostać dokonane pomiędzy użytkownikami Facebooka, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych i posiadali aktywne konto w okresie od 24 maja 2007 do 22 grudnia 2022 roku.

Aby zgłosić roszczenie, możesz podać swoje dane na oficjalnej stronie internetowej ugody, odpowiedzieć na kilka pytań i powiedzieć, czy chcesz otrzymać płatność przelewem bezpośrednim, przedpłaconą kartą podarunkową czy przez PayPal. Możesz również złożyć wniosek o rozliczenie pocztą, jeśli chcesz, chociaż znacznie łatwiej jest to zrobić przez Internet.

Odwiedź oficjalną stronę osady, aby dowiedzieć się więcej.

źródło: The Verge

Czy ten post był pomocny?