Skip to content

Patent Xbox może umożliwić odtwarzanie dysków na konsoli bez dysków — recenzja Geek

14 de maj de 2022
9ed3f956 1024x582 1

Chociaż jest to z pewnością okazja, niezdolność Xbox Series S do odtwarzania dysków może powodować wiele frustracji, zwłaszcza jeśli masz kilka starych gier. Ale nowy patent Microsoftu pokazuje, że konsola „tylko cyfrowa” może w pewnym sensie zyskać zdolność odtwarzania płyt.

Jak odkryłGra Rant, patent Microsoftu opisuje, w jaki sposób gracze mogą odtwarzać dyski na Xbox Series S lub Xbox One S. To kiepski plan, ale ma sens — użyj zewnętrznego napędu dysków (w tym przykładzie Xbox One), aby sprawdzić, czy posiadasz fizyczny gra. Serwery Xbox umożliwiają następnie Twojej konsoli bezdyskowej pobieranie i granie w grę.

Patent pokazujący, jak zewnętrzna konsola lub napęd dysków może weryfikować fizyczne gry na Xbox Series S.

Oczywiście Microsoft powinien po prostu sprzedać dodatkowy napęd dysków do swoich konsol. Ale system opisany w tym patencie jest lepszy niż nic. Z pewnością sprawiłoby to, że Xbox Series S będzie nieco łatwiejszy do przełknięcia, o ile masz wokół siebie Xbox One lub inne urządzenie z obsługą dysków.

Jest tylko jeden poważny problem; co powstrzymuje mnie przed zakupem fizycznej gry, uruchomieniem jej za pośrednictwem tej usługi oraz zwrotem lub odsprzedażą? Przypuszczalnie Microsoft da twojej konsoli Xbox Series S tylko tymczasowy dostęp do dowolnej fizycznej gry, którą posiadasz. A jeśli tak jest, może być konieczne pozostawienie konsoli Xbox One w trybie gotowości, aby ponownie zeskanować swoje płyty.

Pamiętaj, że to tylko patent. Może nigdy nie stać się prawdziwą usługą, a sądząc po jej złożoności, wątpię, czy Microsoft z nią skorzysta. Ale interesujące jest, jak Microsoft podchodzi do największego problemu Xbox Series X — czekaj, po prostu sprzedaj dodatkowy napęd dysków! To nie jest takie trudne!

Źródło: Game Rant

Czy ten post był pomocny?