Skip to content

Pięć funkcji, które chcemy, aby każdy flagowy telefon z Androidem miał w tym roku

6 de sierpień de 2021
1495730186 picsay 650x300

Jesteśmy już pięć miesięcy w 2017 roku i widzieliśmy już wiele telefonów z Androidem, które pojawiły się na scenie. Jednak z siedmioma (ish) miesiącami w roku, jesteśmy dalecy od tego, aby zobaczyć, nad czym pracują producenci.

Mam wiele przemyśleń na temat tego, gdzie jesteśmy i dokąd powinniśmy zmierzać z nowoczesnymi smartfonami, ale chcę, aby skupienie było jasne i proste: porozmawiajmy o pięciu najważniejszych funkcjach, które moim zdaniem każdy flagowy smartfon powinien mieć w 2017 roku (i poza).

Zdefiniujmy „okręt flagowy”

Zanim przejdziemy do dobrych rzeczy, chcę najpierw porozmawiać o tym, co to znaczy być flagowym urządzeniem. Kiedy większość ludzi myśli o tym, myślą o telefonach w przedziale cenowym powyżej 700 USD. Widzę to trochę inaczej – myślę, że każdy producent, niezależnie od tego, kto to jest, ma flagowy telefon lub dwa. To flagowiec dla tej firmy. Nie ma więc znaczenia, czy jest to producent budżetowy, taki jak Blu, czy gigant, taki jak Samsung – wszyscy mają flagowy telefon, na którym skupiają większość swoich działań rozwojowych i marketingowych.

Zasadniczo jest to szczyt katalogu każdej konkretnej firmy. Tak więc obecnie jest to Galaxy S8 dla Samsunga lub G6 dla LG. Niezależnie od tego, kto robi telefon, każda firma ma produkt, który uważa za najlepszy, jaki ma do zaoferowania. Krem z upraw. To okręt flagowy.

Flagowe funkcje, które chcemy zobaczyć

Jak powiedziałem, są pewne rzeczy, które każdy telefon z najwyższej półki musi mieć w tym momencie. A jeśli telefon, o którym myślisz, nie ma tych funkcji, założę się, że jest prawdopodobnie nie warto kupować. Ale to tylko moja opinia.

Odporność na wodę jest koniecznością

1628253790 593 Piec funkcji ktore chcemy aby kazdy flagowy telefon z Androidem

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym wodoodporne telefony powinny być popularne. W przeciwieństwie do dawnych czasów, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej obudowy lub osłony portów, ale wystarczy prosta powłoka, która pozwala całkowicie zanurzyć telefon. Samsung naprawdę wprowadził tę funkcję do głównego nurtu dzięki Galaxy S7 (i Galaxy S8 podążył za nim), ale jeszcze nie widziałem, aby inne flagowe telefony z Androidem dołączały do ​​zabawy.


Ale bądźmy szczerzy: dlaczego nie zrobi? chcesz to w swoim następnym telefonie? Możesz go używać w deszczu (lub pod prysznicem!), żyć bez obawy, że wpadniesz do kałuży wody, a nawet nie martwić się, że się pocisz, jeśli jesteś typem treningu. Nie wiem jak wy, ale tak bardzo mi się to podoba.

Bluetooth 5.0, ponieważ to najlepszy dotychczas Bluetooth

1628253791 824 Piec funkcji ktore chcemy aby kazdy flagowy telefon z Androidem

Historycznie Bluetooth jest dość straszny. Jest tandetny, pozwala tylko na jedno połączenie audio na raz i generalnie po prostu nie działa zbyt dobrze. Ale z Bluetooth 5.0 rzeczy są… inne. Nawet lepiej. O wiele lepiej. w rzeczywistości ma cztery razy większy zasięg, dwa razy większą prędkość i osiem razy większą przepustowość niż Bluetooth 4.0.

Aby sprawa była jeszcze lepsza, umożliwia także wiele połączeń audio z tym samym urządzeniem — dzięki czemu możesz podłączyć dwa zestawy słuchawek lub głośników Bluetooth do tego samego telefonu, aby udostępniać dźwięk. Jest również wystarczająco inteligentny, aby umożliwić oddzielenie dźwięku z multimediów od jednej aplikacji, dzięki czemu możesz uzyskać dźwięk ze Spotify dla Muzyki Google Play, jednocześnie zachowując dźwięk z YouTube na telefonie.

Galaxy S8 to pierwszy telefon z Bluetooth 5.0, który potrafi już wszystkie te rzeczy. Absolutnie ustanowił nowy standard wydajności Bluetooth. Chcę, żeby to było na wszystkich telefonach.

USB-C dla przyszłości

1628253791 420 Piec funkcji ktore chcemy aby kazdy flagowy telefon z Androidem

Kiedy USB-C po raz pierwszy pojawił się na scenie, wszystko, o czym mogłem pomyśleć, to o tym, jak wielkim bólem będzie zmiana wszystkich dziesiątek kabli microUSB, które mam. Ale kiedy zacząłem go używać, wszystko miało dla mnie sens: warto to zmienić.


USB-C ma tak wiele zalet w stosunku do swojego poprzednika, że ​​to szaleństwo. Zapewnia szybsze ładowanie i lepszą przepustowość danych, a także wprowadza do płyty wiele innych możliwości połączeń. Co więcej, jest o wiele trwalszy niż wątły, wiecznie łamliwy microUSB, jaki kiedykolwiek był. Bez wchodzenia w pełne szczegóły wszystkiego, co możesz zrobić z USB-C, po prostu wiedz, że jest to najlepsza forma USB, jaką widzieliśmy, i jest to coś, czego chcesz.

Doskonały aparat

1628253791 843 Piec funkcji ktore chcemy aby kazdy flagowy telefon z Androidem

Wiem, że powinno to być oczywiste, ale wiesz co? I tak to mówię:ten to prawdziwa wojna smartfonów. Nie chodzi o specyfikacje, oprogramowanie czy aktualizacje — chodzi o aparat. Każdy chce, aby jego telefon miał najlepszy możliwy aparat, więc jest to arena, na której producenci idą walczyć o Twoje dolary.

W tej chwili, jeśli patrzysz na telefony z Androidem ze świetnymi aparatami, wybierasz między Samsungiem Galaxy S8 a Google Pixel. Ale HTC robi również fale dzięki nowemu U11, który najwyraźniej ma najlepszy aparat, jaki możesz kupić.

Niezależnie od tego, kto wygrywa wojny z aparatami, sprawa jest wciąż taka sama: producenci wiedzą, że to właśnie zdobywa klientów, a jeśli nie umieszczają w swoich telefonach absolutnie najlepszej jakości aparatu, po prostu nie są warte twoich pieniędzy.

64 GB (lub więcej!) Pamięć masowa

1628253791 28 Piec funkcji ktore chcemy aby kazdy flagowy telefon z Androidem

Wszystkie te zdjęcia zajmują miejsce, nie wspominając o Twojej muzyce, filmach i innych rzeczach. 32 GB miejsca to po prostu za mało. Mój Google Pixel XL, który prawdopodobnie ma jedną z najlepszych kamer, ma tylko 32 GB pamięci i jest stale pełny. Często muszę zwalniać miejsce w Zdjęciach Google i cieszę się, że ta funkcja istnieje. Ale gdybym miał to zrobić jeszcze raz, wybrałbym model 128 GB. Nie ma co do tego wątpliwości.


Oczywiście istnieje również argument dotyczący rozszerzalności pamięci, ale Samsung jest jedyną firmą, która nadal oferuje gniazda kart SD, więc naprawdę ogranicza to twoje opcje. Szczerze mówiąc, wolałbym po prostu mieć większą ilość pamięci lokalnej niż zajmować się kartą SD, ale wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

W miarę upływu czasu te funkcje przejdą od „musi mieć flagowe funkcje” do normy. Zaczniemy widzieć, jak każdy producent robi to bez ponaglania, a nowy zestaw niezbędnych funkcji będzie się powoli pojawiał. Jednak do tego dnia jest to pięć funkcji, które każdy telefon musi mieć w 2017 roku, aby odnieść sukces.

Czy ten post był pomocny?