Skip to content

Pięć przydatnych (i darmowych) narzędzi Windows dla graczy

11 de sierpień de 2021
img 5939bbad82efe

Windows jest domem gier komputerowych, ale to nie znaczy, że nie można go trochę przebudować. Oto kilka przydatnych narzędzi, które ułatwią Ci życie w grach.

Klawisze Ostre

Piec przydatnych i darmowych narzedzi Windows dla graczy

Większość gier ma wbudowany sposób przypisywania klawiszy do poleceń. Jeśli chcesz bardziej trwale zmienić nie tylko przypisania klawiszy, ale także podstawowe elementy sterujące systemu Windows, Klawisze Ostre to program, który przemapuje polecenia klawiaturowe i zapisze je bezpośrednio w rejestrze systemu Windows, dzięki czemu zmiana będzie trwała i będzie miała zastosowanie do wszystkich menu, aplikacji i gier. Jest to szczególnie przydatne do modyfikowania klawiszy, które mogą przeszkadzać w grach, na przykład wyłączania lub ponownego przypisywania Caps Lock i lewego klawisza Windows lub przypisywania klawiaturze dedykowanych klawiszy głośności. To świetne narzędzie, jeśli nie masz klawiatury do gier z własnym dedykowanym oprogramowaniem. Sprawdź nasz przewodnik, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak z niego korzystać.

Przełącznik dźwięku

1628669481 361 Piec przydatnych i darmowych narzedzi Windows dla graczy

Jeśli twój komputer do gier ma zarówno standardowe głośniki, jak i słuchawki (lub pełny zestaw słuchawkowy), prawdopodobnie masz dość ręcznego przełączania wyjścia dźwięku z jednego na drugi, gdy jesteś gotowy do gry. Przełącznik dźwięku omija ten problem: jest to mała aplikacja, która znajduje się w zasobniku systemowym i przełącza się z jednego wyjścia dźwięku na drugie za pomocą klawisza skrótu na klawiaturze. Użytkownicy mogą selektywnie dołączać wyjścia z listy poleceń (przydatne w przypadku kart graficznych, które często mają dźwięk HDMI, którego nikt nie używa) i istnieje osobne polecenie dla wejść mikrofonowych, co jest bardzo przydatne, jeśli masz mikrofon zestawu słuchawkowego i kamerę internetową oraz dedykowany pełny mikrofon . Jedynym minusem jest to, że narzędzie ma tendencję do resetowania się, jeśli wyjście dźwięku USB jest odłączone.

Objętość²

1628669481 553 Piec przydatnych i darmowych narzedzi Windows dla graczy

Jeśli wolisz nie używać dedykowanego klawisza do regulacji głośności (powszechne, jeśli używasz małej lub niestandardowej klawiatury mechanicznej), Objętość² może pomóc Ci dostosować go w locie bez odrywania dłoni od myszy. Volume² ma wiele wygodnych funkcji, takich jak nakładka bardzo dużej głośności w stylu macOS, ale jest szczególnie przydatna dla graczy, ponieważ jedna opcja pozwala przypisać polecenie modyfikujące, które może zmienić kółko myszy w kółko głośności. Używam go do przypisania klawisza Win jako modyfikatora, który nie aktywuje menu Windows, gdy jest przytrzymany po zainstalowaniu Volume², co powoduje, że kółkiem w górę/w dół/kliknij odpowiednio w przyciski zwiększania/zmniejszania głośności/wyciszania. Świetnie nadaje się do gier, w których dźwięk jest niespójny… lub do strzelanek online, w których losowi gracze mają ustawione maksymalne wzmocnienie mikrofonu.

SpaceSniffer

1628669481 499 Piec przydatnych i darmowych narzedzi Windows dla graczy

Nie jest to konwencjonalna aplikacja do gier, ale nadal jest całkiem przydatna, choćby dlatego, że nowoczesne systemy dostarczania cyfrowego sprawiły, że twórcy gier byli leniwi, jeśli chodzi o optymalizację swoich zasobów. Ponieważ nowe gry AAA często zajmują 50 gigabajtów miejsca lub więcej, a dyski SSD wciąż są dość ograniczone pod względem stosunku wielkości do dolara, często możesz mieć mało miejsca. SpaceSniffer pokazuje zawartość dysku w wizualnej siatce, z większymi kwadratami wskazującymi katalogi, które zajmują więcej miejsca. Dzięki temu przeglądanie folderów gier Steam lub Origin w poszukiwaniu największych gier jest szybkie i łatwe. Możliwe jest usuwanie plików bezpośrednio z interfejsu SpaceSniffer, ale prawdopodobnie lepiej pozostawić to ręcznej deinstalacji gier.

Dopalacz MSI

1628669481 501 Piec przydatnych i darmowych narzedzi Windows dla graczy

Nie daj się zwieść nazwie: pomimo tego, że została stworzona przez producenta kart graficznych MSI, Dopalacz będzie działać na każdym systemie z dowolną konfiguracją sprzętową. To coś w rodzaju szwajcarskiego scyzoryka dla overclockerów. Oprócz podstawowych elementów sterujących napięciem GPU, zegarem i wentylatorem, ma on ekran do wyświetlania informacji o systemie oraz wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu i nagrywania wideo. Interfejs wymaga trochę przyzwyczajenia się – jest bardzo „graczowy”, jeśli to ma sens – ale gdy już znajdziesz drogę, odkryjesz, że zastępuje kilka innych rzeczy, których już używasz w jednej aplikacji. Zawiera nawet serwer z Android oraz iOS aplikacje do zdalnego monitorowania systemu podczas gier.

Czy ten post był pomocny?