Skip to content

Pierwsze kroki z szyfrowaniem dysków TrueCrypt w systemie Mac OS X

31 de lipiec de 2021
2010 06 22 13.00.51

W przeszłości omówiliśmy TrueCrypt do szyfrowania w locie w innych systemach operacyjnych. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się instalacji i użyciu TrueCrypt na Apple Macintosh OS X (w szczególności 10.6.4).

W poprzednich artykułach przyjrzeliśmy się rozpoczynaniu pracy z TrueCrypt w systemie Windows, a także przyjrzeliśmy się obejściu instalacji TrueCrypt w Ubuntu EdgyEft.

TrueCrypt na Mac OS X

TrueCrypt to darmowe narzędzie, które pozwoli ci zaszyfrować twoje dane, czy to na dysku USB, czy na głównym dysku twojego komputera, w locie. Pozwala to na ukrycie danych; Czy to oceny, akta pacjentów, nowy patent, nad którym pracujesz, czy zawstydzające zdjęcia z wakacji, do usunięcia których po prostu nie możesz się zmusić.

Po pobraniu pliku .dmg w celu zainstalowania montowania TrueCrypt należy rozpocząć instalację.

zainstaluj pakiet

Przed zamontowaniem instalatora zostaniesz poproszony o zaakceptowanie umowy licencyjnej.

1627748189 381 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS


Tak, zgadłeś, otwórz pakiet instalacyjny, aby rozpocząć instalację.

zainstaluj lokalizację

Instalator chciałby dać ci wprowadzenie na wypadek, gdybyś nie wiedział, co instalujesz (w niektóre dni wszyscy potrzebujemy przypomnienia)

1627748189 228 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

Następnym krokiem jest wybór miejsca instalacji. Domyślnie zainstaluje się w folderze Aplikacje. Na razie nie będziemy wybierać żadnych niestandardowych opcji. Kliknięcie Instaluj rozpocznie instalację.

zainstaluj program

Ponieważ będziesz modyfikować niektóre pliki systemowe, OS X będzie chciał uwierzytelnić, aby upewnić się, że jesteś w porządku z tymi zmianami.

1627748189 100 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

Teraz pozwalamy, aby instalacja została zakończona.

ct główny ekran

Jeśli masz to instalowanie w tle lub wstałeś, aby zrobić coś innego podczas instalacji, OSX poinformuje Cię, że instalacja została zakończona z zielonym znacznikiem i dzwonkiem zakończenia. Po kliknięciu przycisku Zamknij okno instalacji zostanie zamknięte i będziesz musiał przejść do miejsca, w którym zainstalowałeś TrueCrypt.

typ dysku

Ponieważ nie stworzyliśmy jeszcze tomu, musimy zacząć od tego. Kliknij Utwórz wolumin.

potwierdź typ


Tym razem utwórzmy zaszyfrowany kontener plików. Tworzy to wirtualny plik, który będzie zawierał wszystkie Twoje dane. Może to być przydatne, jeśli chcesz przekazać kontener innym osobom, którym powierzyłeś hasło lub do przechowywania pliku w wielu lokalizacjach (pamięć sieciowa, chmura, klucze USB…) zachowując go w postaci zaszyfrowanej.

vol loc

Jeśli nie musisz się martwić o bezpieczeństwo państwa lub szpiegostwo przemysłowe, standardowy wolumen TrueCrypt powinien wystarczyć do zachowania osobistych danych osobowych.

opcje szyfrowania

Tutaj wybierzesz lokalizację kontenera. Jeśli wybierzesz plik, który już istnieje, VeraCrypt usunie i nadpisze plik. Wybierz nową nazwę pliku i lokalizację, w której chcesz umieścić kontener.

rozmiar objętości

Istnieje kilka różnych algorytmów szyfrowania i skrótu, domyślnie większość użytkowników powinna być obsługiwana za pomocą AES i RIPEMD-160.

1627748191 226 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

W tym miejscu możemy wybrać rozmiar woluminu tworzonego dysku wirtualnego. TrueCrypt poinformuje Cię, ile masz dostępnego miejsca. Rozwijane menu pozwoli Ci wybrać, czy numer będzie w KB, MB czy GB. Na razie chodźmy z woluminem 1 GB.

opcje formatu

Teraz nadszedł czas, aby wybrać hasło. Podczas gdy VeraCrypt ostrzeże Cię, abyś używał hasła o sile ponad 20 znaków (nie używając słowa słownikowego, używając 3 z symboli, cyfr, wielkich i małych liter), jeśli nie pamiętasz hasła, będzie to oznaczać utratę zaszyfrowanych danych. wybierz coś, co możesz zapamiętać, ale dzięki czemu dane będą bezpieczne dla wścibskich oczu.

krzyż plat


System plików woluminu będzie ważny, jeśli chcesz używać pliku na wielu platformach (Windows, Linux, Mac). Jeśli chcesz korzystać z wielu platform, wybierz system plików FAT. Jeśli chcesz, aby kontener był odczytywany tylko w systemie Mac OSX, wybierz Mac OS Extended.

szyfrowanie myszy

Potwierdź swoją decyzję o wsparciu wielu platform lub tylko OSX.

vol utworzony

Tutaj pomożemy TrueCrypt w wyborze nagłówka i klucza głównego do szyfrowania twojego woluminu. Widzisz, jak po poruszeniu myszą zmienia się losowa pula? Gdy uznasz, że masz dobry zestaw liczb do wyboru, kliknij format, a proces rozpocznie się szyfrowanie dysku wirtualnego.

Wybierz plik

Jeśli chcesz utworzyć wiele woluminów, możesz teraz utworzyć kolejny, w przeciwnym razie kliknij przycisk wyjścia, aby zamknąć kreatora.

1627748192 3 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

Teraz będziemy musieli zamontować nasz nowy wolumin, abyśmy mogli dodawać do niego pliki. Kliknij Wybierz plik i przejdź do lokalizacji, w której właśnie utworzyłeś kontener.

przepustka wstępu

Powiedz TrueCrypt, aby zamontował wolumen, klikając Zamontuj.

1627748192 972 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

Wprowadź hasło.

1627748193 655 Pierwsze kroki z szyfrowaniem dyskow TrueCrypt w systemie Mac OS

W Finderze przejdź do pustego woluminu i wypełnij go plikami, które chcesz zaszyfrować.


Gdy będziesz zadowolony z tego, co masz w wolumenie, wróć do menu TrueCrypt i kliknij Odmontuj, aby wysunąć wolumen i zaszyfrować dane.

Aby uzyskać dostęp do bezpiecznych danych, powtórzysz kroki montowania i przejdziesz do pełnej objętości, możesz również usunąć i dodać więcej danych w ten sposób.

Pobierz TrueCrypt na Maca (z Gibson Research)

Czy ten post był pomocny?