Skip to content

Platforma Steam jest zbyt wolna? Wypróbuj „Cyberdeck” dla majsterkowiczów

30 de grudzień de 2022
cyberdeck

Zdjęcie projektu DIY Cyberdeck

Istnieje wiele klonów Steam Deck, przenośnej konsoli, która szturmem podbija scenę gier. Ale co w tym zabawnego? Prawdziwą naturą gier komputerowych jest zbudowanie własnej maszyny. I ktoś po prostu wziął sobie tę filozofię do serca i stworzył komputer przenośny do gier typu „zrób to sam”, który może uruchamiać gry Windows.

Użytkownik Reddit, SerMumble, stworzył system umożliwiający im granie w gry w ruchu. Sama konstrukcja zawiera wiele części zamiennych, w tym kompaktową płytę główną ASRock przeznaczoną dla małych komputerów PC i małą klawiaturę, a także obudowę wydrukowaną w 3D, baterie i 9-calowy wyświetlacz. Sam komputer obsługuje procesor AMD Ryzen 7 4800U z ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, a także zintegrowaną kartę graficzną Radeon Vega 7, 32 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 1 TB.

Te specyfikacje można modyfikować, ponieważ wykorzystuje on tylko przeprojektowaną płytę główną do komputerów stacjonarnych — zapewnia do 64 GB pamięci SODIMM DDR4 oraz więcej miejsca i łączności dzięki obecności gniazd m.2. Żywotność baterii nie jest jednak zbyt duża. Twórca zgłasza to na „1-5,5 godziny” przy normalnych ogniwach akumulatorów litowo-jonowych.

To bardzo fajny projekt, a nawet dość wszechstronny. Jeśli potrzebujesz czegoś lepszego niż procesory AMD Ryzen 4000 APU, ASRock ma również wiele płyt głównych, które można wykorzystać w projekcie takim jak ten reklamujący układy serii Ryzen 5000U.

Jeśli chodzi o majsterkowanie, tak naprawdę granicą jest twoja wyobraźnia — a ten projekt udowadnia, że ​​nawet urządzenie podobne do platformy Steam Deck nie może być poza twoim zasięgiem. Może jednak bardziej przypominać projekt Frankensteina niż konsolę do gier.

Przez: Liliputing
źródło: reddit

Czy ten post był pomocny?