Skip to content

Plex ma wreszcie odtwarzacz na komputery z systemem Linux

26 de maj de 2022
Plex logo featured image

Plex to jeden z najpopularniejszych sposobów przesyłania strumieniowego własnej kolekcji multimediów, ale do tej pory nie było oficjalnie dostępnej aplikacji do odtwarzania wszystkich treści Plex w systemie Linux.

Plex ujawnił w dzisiejszym poście na blogu, że aplikacja Plex (klient do odtwarzania treści, a nie serwer) jest wreszcie oficjalnie dostępna dla systemów Linux. Jest dystrybuowany jako pakiet Snap, co oznacza, że ​​potrzebujesz dystrybucji obsługującej Snap i zainstalowany framework. Snap jest domyślnie instalowany na Ubuntu Linux i działa również na Arch, Fedorze, Pop!_OS, KDE Neon, openSUSE, Debian i innych dystrybucjach.

Plex ma wreszcie odtwarzacz na komputery z systemem

Chociaż jest to ta sama aplikacja Plex dostępna na komputery Mac i Windows, jest to mniej więcej interfejs plex.tv z dodatkową zaletą obsługi offline (dzięki czemu możesz zapisywać filmy i inne treści do późniejszego oglądania offline). Obecna wersja aplikacji została po raz pierwszy uruchomiona w systemach Windows i macOS w 2019 r., zastępując starszą wersję platformy Universal Windows Platform (UWP), która została zaprojektowana dla systemów Windows 10 i Windows Phone. Plexamp, alternatywna aplikacja stworzona tylko do strumieniowego przesyłania muzyki z serwera Plex, jest już dostępna dla systemu Linux.

Możesz pobrać Plex dla systemu Linux ze sklepu Snap lub uruchamiając sudo snap install plex-desktopw Terminalu na komputerze z systemem Linux z już zainstalowanym Snapem. Plex mówi, że wersja Flatpak będzie również dostępna w pewnym momencie.

Źródło: Blog Plex

Czy ten post był pomocny?