Skip to content

Plex użyje ChatGPT do tworzenia list odtwarzania muzyki

5 de maj de 2023
52759964500 9b0683c556 o

ChatGPT naprawdę szturmem podbił świat, a teraz najwyraźniej wszyscy spieszą się z dodaniem generatywnych funkcji sztucznej inteligencji. Najnowszą usługą AI jest nikt inny jak Plex — a dokładniej jego odtwarzacz muzyczny, Plexamp.

Plexamp oficjalnie dodaje Sonic Sage, funkcję obsługiwaną przez ChatGPT, która będzie generować unikalne listy odtwarzania muzyki dostosowane do użytkowników. Ta funkcja wykorzystuje Twoją bibliotekę i subskrypcję Tidal do wyszukiwania rzeczy, które mogą Ci się spodobać, a następnie powoduje, że ChatGPT tworzy listę odtwarzania, która ściśle pasuje do tego, o co prosiłeś. Ponieważ tak, oczywiście, podobnie jak zwykły ChatGPT, działa to z monitami. Możesz poprosić go o utworzenie playlisty z balladami, popowymi hitami, indie rockiem lub po prostu poprosić o playlistę z klasykami i położyć się, aby pograć.

Zdecydowanie nie jest to pierwsza aplikacja muzyczna, która próbuje szczęścia z AI. Spotify również niedawno dodał AI DJ, chociaż jest to oparte na tym, co aplikacja wie o tobie i twoim guście muzycznym, aby grać dla ciebie. Ten tymczasem może generować listy odtwarzania na żądanie z tego, co chcesz usłyszeć w określonym momencie. To naprawdę fajna koncepcja, a jeśli działa dobrze, może faktycznie zmienić sposób, w jaki słuchasz muzyki.

Ta aktualizacja Plexampa powinna zostać udostępniona wszystkim w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: TechCrunch

Czy ten post był pomocny?