Skip to content

Podgląd zdjęć z efektem lightbox w systemie Windows

28 de lipiec de 2021
sshot20100719122440

Czy masz dość domyślnego podglądu zdjęć w systemie Windows 7 i zazdrościsz mu fajnego narzędzia Quick Look Preview na komputerze Mac? Poniżej opisano, jak szybko i efektownie wyświetlić podgląd zdjęć w systemie Windows za pomocą przeglądarki zdjęć Picasa.

Jeśli używasz systemu Mac OS X, możesz szybko wyświetlić podgląd zdjęć i nie tylko, zaznaczając je w Finderze i naciskając spację. Pozwala szybko wyświetlić zdjęcie w większym rozmiarze oraz powiększać i pomniejszać podczas otwierania i zamykania podglądu. Podobny efekt Lightbox jest popularny na wielu stronach internetowych; kliknij obraz, a strona zniknie, a obraz zmniejszy się. Windows 7 i inne wersje systemu Windows używają zamiast tego pełnej aplikacji podglądu, której załadowanie może zająć kilka sekund i zawiera pełną ramkę okna.

Niewielka irytacja, oczywiście, ale jeśli często oglądasz podgląd obrazów, może to być marnowanie czasu i frustrujące. Jednak dzięki bezpłatnemu programowi Google Picasa użytkownicy systemu Windows mogą mieć równie przydatny podgląd zdjęć. Poniżej opisano, jak zacząć używać przeglądarki zdjęć Picasa do wyświetlania podglądu zdjęć, nawet jeśli nie chcesz używać programu Picasa jako zwykłego programu do porządkowania i edycji zdjęć.

Pierwsze kroki

Aby uzyskać przeglądarkę zdjęć Picasa, musimy jak zwykle zainstalować pełną aplikację Picassa. Pobierz go z Google pod poniższym linkiem, a następnie zainstaluj jak zwykle.

Google poprosi między innymi o ustawienie domyślnej wyszukiwarki i przesłanie do Google anonimowych statystyk użytkowania. Wszystkie są domyślnie zaznaczone, więc możesz chcieć je odznaczyć podczas kończenia instalacji.

1627456607 649 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows


Aby skonfigurować przeglądarkę zdjęć, musisz uruchomić program Picasa. Przy pierwszym uruchomieniu wybierz, czy program Picasa ma skanować komputer w poszukiwaniu obrazów, czy tylko skanować dokumenty i zdjęcia. Niestety nie ma możliwości pominięcia skanowania, więc będziesz musiał wybrać jedną z opcji.

1627456607 789 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Teraz pojawi się okno konfiguracji przeglądarki zdjęć. Wybierz, aby Użyj przeglądarki zdjęć Picasa jako przeglądarki domyślnej, a następnie wybierz typy plików, które chcesz wyświetlić w przeglądarce lub po prostu kliknij Zaznacz wszystko. Nie martw się; jeśli nie podoba Ci się nowa przeglądarka, zawsze możesz wrócić do poprzednich ustawień.

1627456608 771 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Możesz teraz rozejrzeć się po programie Picasa lub po prostu wrócić do systemu Windows i kontynuować pracę. Następnym razem, gdy chcesz wyświetlić podgląd zdjęcia, po prostu kliknij dwukrotnie zdjęcie lub kliknij Zapowiedź w Eksploratorze Windows.

1627456608 678 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Twój ekran zostanie przyciemniony, a obraz zostanie pomniejszony i wyświetlony w widoku pełnoekranowym. Bez chromowania okna, tylko Twoje zdjęcie i pulpit. Podgląd ładuje się niemal natychmiast i wygląda ostro! Naciskaj strzałki w lewo lub w prawo na klawiaturze, aby przejść do następnych obrazów w folderze lub przewijaj obraz do iz obrazu, przewijając kółkiem myszy. Zamknij podgląd, naciskając wyjście na klawiaturze lub kliknij X w prawym górnym rogu. Podgląd działa pięknie, z animacjami powiększania i pomniejszania podczas otwierania i zamykania podglądu.

1627456608 54 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Przeglądarka zdjęć ma kilka dodatkowych elementów na dole podglądu, ale będą one wyszarzone, dopóki nie najedziesz na nie. Kliknij małą miniaturę innych zdjęć w folderze, aby wyświetlić ich podgląd, kliknij strzałki, aby przeglądać zdjęcia, lub kliknij przycisk odtwarzania, aby rozpocząć pokaz slajdów.

1627456608 95 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Jeśli klikniesz przycisk strzałki w prawym dolnym rogu, możesz wybrać, aby otworzyć zdjęcie w dowolnym z zainstalowanych i zgodnych edytorów lub przeglądarek obrazów.

1627456608 407 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows


Lub, oczywiście, jeśli przeglądasz zdjęcia w Eksploratorze i chcesz otworzyć zdjęcie bezpośrednio do edycji, kliknij strzałkę w dół obok Zapowiedź i wybierz odpowiedni program.

1627456609 84 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Jeśli klikniesz szary obszar wokół podglądu, podgląd przełączy się z powrotem, aby wyglądał jak normalna aplikacja Windows. Kliknij przycisk wyjścia, aby zamknąć podgląd, lub kliknij dwukrotnie obraz, aby ponownie otworzyć go na pełnym ekranie.

1627456609 823 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Pamiętaj, że program Picasa dla systemu Linux zawiera opcję przeglądarki zdjęć, ale nie działała ona poprawnie w naszych testach.

1627456609 840 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Zmień ustawienia przeglądarki zdjęć Picasa

Możesz łatwo zmienić ustawienia przeglądarki zdjęć. Jeśli używasz programu Picasa, wybierz Narzędzia na pasku menu, a następnie kliknij Skonfiguruj przeglądarkę zdjęć.

1627456609 858 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Alternatywnie wybierz Skonfiguruj przeglądarkę zdjęć Picasa bezpośrednio w menu Start.

1627456609 261 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Teraz możesz wybrać wszystkie typy plików, których podgląd chcesz wyświetlić w przeglądarce zdjęć Picasa.

1627456609 101 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows


Lub na karcie Interfejs użytkownika możesz zmienić kilka rzeczy w przeglądarce zdjęć. Odznacz Powiększ za pomocą kółka myszy pole, aby wyłączyć tę funkcję, lub domyślnie otwórz podgląd w oknie, odznaczając Uruchamianie w trybie pełnoekranowym skrzynka.

1627456610 367 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Wyłącz przeglądarkę zdjęć Picasa

Jeśli zdecydujesz, że chcesz wyłączyć przeglądarkę zdjęć Picasa, po prostu otwórz konfigurację przeglądarki jak powyżej. Na pierwszej karcie kliknij Nie używaj przeglądarki zdjęć Picasa. Zamknij okno dialogowe, a teraz Twoje zdjęcia powrócą do poprzedniego programu podglądu, który skonfigurowałeś wcześniej; jeśli nie masz pewności, która przeglądarka została ustawiona jako domyślna, możesz zobaczyć poprzednie ustawienia wymienione obok nazw plików nad przyciskiem wyłączania.

1627456610 620 Podglad zdjec z efektem lightbox w systemie Windows

Wniosek

Przeglądarka zdjęć Picasa to jeden z największych powodów, dla których zainstalowaliśmy ten program. Bardzo się ucieszyliśmy, że program Picasa zapamiętał nasze poprzednie ustawienia i szybko je przywrócił po wyłączeniu przeglądarki zdjęć, a dodatkowo ułatwił dalszą edycję w innym programie niż Picasa. Jeśli jesteś fanem Google, możesz chcieć używać programu Picasa do organizowania zdjęć i tworzenia ich kopii zapasowych, ale nawet jeśli wolisz innych organizatorów, Przeglądarka zdjęć to świetny i przyjemny sposób przeglądania zdjęć. Świetnie pasuje do interfejsu Windows 7 i wydaje się bardziej naturalny niż domyślna przeglądarka zdjęć. Wypróbuj i daj nam znać, co myślisz!

Połączyć

Pobierz Picassa z Google

Czy ten post był pomocny?