Skip to content

Podstawowe narzędzia, które każdy majsterkowicz powinien posiadać

10 de lipiec de 2021
IMG 3020 650x300

Mówią, że nigdy nie można mieć zbyt wielu narzędzi, ale każdy musi od czegoś zacząć. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z majsterkowaniem, masz kilka podstawowych narzędzi, które każdy powinien mieć w swoim zestawie narzędzi.

Są to narzędzia, które są niemal absolutną koniecznością, jeśli planujesz wykonywać jakiekolwiek prace związane z majsterkowaniem w domu, nawet jeśli są one tak drobne jak wieszanie zasłon lub ramek do zdjęć na ścianie. Nawet jeśli jesteś najemcą i nie jesteś odpowiedzialny za naprawy, nadal dobrym pomysłem jest nauczenie się podstawowych zadań związanych z majsterkowaniem. Dodatkowo, jeśli myślisz o zainstalowaniu inteligentnego termostatu lub innych urządzeń smarthome, prawdopodobnie będziesz musiał wiedzieć, jak to zrobić wiercenie i wkręcanie.

Młotek

1625902344 260 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Jednym z najbardziej typowych narzędzi dla początkujących, o których większość ludzi myśli, jest młotek i łatwo zrozumieć, dlaczego. Świetnie nadaje się do rozbijania przedmiotów, ale jest również niezbędnym narzędziem do zrobienia czegoś tak prostego, jak zawieszenie ramki na zdjęcia na ścianie.

W rzeczywistości, jeśli wszystko, co kiedykolwiek zrobisz, to powieszenie obrazów na ścianie, możesz uzyskaćkompaktowy młotek z krótką rączką które możesz schować gdzieś w szufladzie i szybko chwycić, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

Dodatek do młotka, a gumowy młotek, świetnie jest też mieć. Młotek może dość łatwo wgniatać drewno i inne materiały, więc jeśli uderzasz w coś, aby go poluzować, ale musisz zachować go w nienaruszonym stanie, gumowy młotek jest świetnym narzędziem do użycia, ponieważ guma jest wystarczająco miękka, aby nie tworzyć wgnieceń, ale wciąż wystarczająco twarda, aby… wywierać wpływ.

Wkrętaki

1625902344 990 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Prawie wszystko, co zainstalujesz w swoim domu, będzie wymagało śrubokręta, więc dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw śrubokrętów krzyżakowych i płaskich o różnych rozmiarach. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zdjąć śrubę, ponieważ używałeś śrubokręta o niewłaściwym rozmiarze.


Kup zestaw śrubokrętów 6-10, a jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał kiedykolwiek wracać do sklepu z narzędziami, aby uzyskać inny rozmiar. Coś takiego taniegoZestaw Stanleyawykona pracę dobrze dla podstawowych zadań. Możesz też wydać trochę więcej pieniędzy i zdobyć wkrętak z grzechotkąz wieloma bitami, co dodaje zupełnie nowy poziom wygody.

Taśma miernicza

1625902344 434 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Taśma miernicza to nie tylko najlepszy przyjaciel stolarza. Każdy na dowolnym poziomie umiejętności może skorzystać z taśmy mierniczej, nawet jeśli jest to tylko mierzenie okna pod kątem zasłon lub sprawdzanie, jak dużą próżność można wcisnąć do łazienki.

jestem wielkim fanem taśma miernicza samozamykająca który automatycznie blokuje się i zwalnia po naciśnięciu przycisku, zamiast (bardziej powszechnego) odwrotnie. Lubię też mieć mini taśma miernicza do użytku w domu w ciaśniejszych miejscach, ale zwykle mają tylko około 6-10 stóp długości, podczas gdy większość pełnowymiarowych taśm mierniczych ma 25 stóp. W większości przypadków nigdy nie będziesz potrzebować tak długiej taśmy mierniczej, ale nigdy nie zaszkodzi mieć ją w tych rzadkich chwilach, kiedy jej potrzebujesz.

Wiertarka elektryczna

1625902344 243 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Jeśli potrzebujesz zrobić dziury w ścianie lub wkręcić coś w coś większego niż płyta gipsowo-kartonowa, wiertarka jest prawie wymagana. Na przykład zainstalowanie inteligentnego termostatu wymaga wkręcenia kilku śrub, aby zamontować tylną płytę do ściany. Chociaż prawdopodobnie można by wkręcić ręcznie w płytę gipsowo-kartonową, o wiele łatwiej jest użyć wiertarki.

Na szczęście, o ile nie planujesz poważnego wiercenia, nie musisz kupować jednej z tych ogromnych 18-woltowych wiertarek. Zamiast tego możesz łatwo uciec z czymś mniejszym, takim jak Wiertarka 12 V. Nadal będzie miał moc potrzebną do wykonywania podstawowego wiercenia i wkręcania, ale ma znacznie mniejszą obudowę i jest zwykle tańsza niż mocniejsze wiertła.

Klucze

1625902345 745 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Amerykę zbudowano za pomocą śrub i nakrętek, a jedynym sposobem pracy z śrubami i nakrętkami jest użycie klucza. Możesz dostać klucz półksiężycowy, który jest kluczem nastawnym, który pasuje do wszystkich różnych rozmiarów nakrętek i śrub, ale w rzeczywistości lepiej jest z zestaw kluczy płasko-oczkowych które mają różne rozmiary.


W niektórych przypadkach klucz półksiężycowy może być w porządku, ale gdy masz upartą śrubę, która wymaga dużej dźwigni, aby się uwolnić, istnieje duże ryzyko zerwania nakrętki lub śruby podczas korzystania z klucza półksiężycowego, więc najlepiej jest użyć właściwego rozmiar klucza do pracy.

Być może lepszym narzędziem do radzenia sobie z nakrętkami i śrubami jest klucz nasadowy. Mechanizm zapadkowy wraz z gniazdem, które całkowicie otacza nakrętkę lub śrubę, ułatwia i przyspiesza usuwanie lub dokręcanie śrub. zaszalej i zdobądź 94-częściowy zestaw lub cokolwiek, ale mały zestaw z kilkoma pomiarami metrycznymi i standardowymi to świetny początek i prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujesz.

Zarówno tradycyjne klucze, jak i klucze nasadowe są świetne i mogą być wymagane do każdej pracy – tradycyjne klucze doskonale nadają się do ciasnych przestrzeni, podczas gdy klucze nasadowe są czasami niezbędne do wpuszczanych śrub.

Szczypce

1625902345 663 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Czasami potrzebujesz lepszego uchwytu, niezależnie od tego, czy próbujesz to wyrwać, czy po prostu trzymać się czegoś podczas pracy. Szczypce to świetne małe narzędzia, które nie zyskują uznania, na jakie zasługują.

Co więcej, szczypce są absolutną koniecznością przy wszelkiego rodzaju pracach elektrycznych, zwłaszcza jeśli wymieniasz tradycyjne gniazdka na te, które mają wbudowane USB (śrubokręty też są tutaj koniecznością). Szczypce znacznie ułatwiają skręcanie drutu i zginanie drutu, aby zrobić to, co chcesz. Zdobądź sobie mały zestaw szczypiec i możesz iść, ale absolutnie nie zastępuj kluczy szczypcami (lub odwrotnie). Możesz pomyśleć, że możesz odkręcić tę nakrętkę za pomocą szczypiec, ale to świetny sposób, aby ją rozebrać.

Nóż uniwersalny

1625902345 965 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Czasami nożyczki po prostu nie załatwią sprawy, dlatego potrzebujesz czegoś bardziej wytrzymałego. Noże użytkowe są idealne do przecinania grubych materiałów, takich jak karton, podłogi winylowe, drewniane podkładki itp.


Heck, możesz nawet użyć noża użytkowego do podstawowych zadań, takich jak otwieranie pudełek, rozdzieranie opakowań z żywnością i wykonywanie precyzyjnych cięć na rzeczach, w których nie możesz być tak nieostrożny. Ogólnie rzecz biorąc, noże użytkowe mają wiele różnych zastosowań w domu i są tanie jak frytki.

Poziom

1625902345 194 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Jeśli chodzi o wieszanie czegokolwiek na ścianie, chcesz się upewnić, że jest wypoziomowane. Można by na to spojrzeć, ale to nie jest aż tak dokładne. W tym momencie do gry wchodzi prosty poziom.

Nie mówię o metrowym poziomie stolarza ani o czymś takim szalonym, ale o prostym handheld’u poziom torped wspaniale jest mieć wokół domu, aby upewnić się, że wszystko jest kwadratowe i równe. Tak, możesz używać smartfona, ale prawdziwy poziom będzie prawdopodobnie dokładniejszy.

Co więcej, chociaż świetnie jest mieć niwelator torpedowy, głównym ulepszeniem byłby niwelator laserowy, który oświetla ścianę automatycznie poziomującą linią laserową, umożliwiając pracę obiema rękami, mając jednocześnie doskonały punkt odniesienia do zawieszenia wielu zdjęć ramki. Osobiście to lubię Poziomica laserowa Stanley firmy Lowe’s, i chociaż uchwyt jest prawie bezużyteczny, urządzenie może świecić automatycznie poziomowanymi liniami pionowymi lub poziomymi lub linią stacjonarną, którą można ustawić pod kątem w górę lub w dół za pomocą wbudowanego kątomierza, aby uzyskać dokładny kąt, który chcesz.

Wyszukiwarka stadnin

1625902345 941 Podstawowe narzedzia ktore kazdy majsterkowicz powinien posiadac

Jeśli potrzebujesz powiesić na ścianie coś ciężkiego, na przykład półkę z książkami lub duże dzieło sztuki, musisz przykręcić je do kołka, aby uzyskać lepsze wsparcie. Wyszukiwarka studów może – zgadłeś – pomóc zlokalizować ćwieki w twoich ścianach.


Większość ramek do zdjęć można powiesić tylko na samej płycie gipsowo-kartonowej i kotwy do płyt kartonowo-gipsowych są świetne w użyciu, jeśli absolutnie nie możesz polegać na kołku, ale dla najlepszej niezawodności i najwyższej wytrzymałości, wkręcanie w kołek jest optymalnym wyborem. Wyszukiwarki stadnin mogą być naprawdę drogie, ale podstawowy może załatwić sprawę dobrze.

Istnieje oczywiście mnóstwo innych narzędzi, które warto mieć, i możesz wypełnić cały pokój przydatnymi narzędziami i nadal nie być zadowolonym, ale wyżej wymienione narzędzia stanowią świetny punkt wyjścia do budowania kolekcji.

Czy ten post był pomocny?