Skip to content

Ponad 50 narzędzi i technik usuwania tła obrazu w Photoshopie, pkt 2

18 de lipiec de 2021
sshot 168

W zeszłym tygodniu powiedzieliśmy, że istnieją setki sposobów usuwania tła w Photoshopie, a teraz zagłębiamy się w to twierdzenie. Czytaj dalej, aby zobaczyć kolejną wielką odsłonę sposobów usuwania tła w Photoshopie!

Dzisiaj omówimy maskowanie obrazów i dlaczego niektórzy ludzie wolą maskowanie niż wymazywanie dużych fragmentów obrazów, a także kilka podstawowych (i niektórych nie tak podstawowych) sposobów usuwania wszystkich tych obrazów za pomocą metod wymazywania obrazów masek.

Maskowanie obrazów, usuwanie ich… Jaka jest różnica?

1626618473 643 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie1626618473 870 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

W zeszłym tygodniu omówiliśmy różnicę między odblokowaniem tła obrazu a jego duplikacją. Przyjrzyjmy się teraz różnicom między maskowaniem a usuwaniem, które nie są widoczne, gdy patrzysz po prostu na same obrazy.

1626618473 574 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

Maski warstwowe, o których możesz przeczytać więcej tutaj, to prosty sposób na ukrycie informacji w warstwach przy zachowaniu maksymalnej możliwości edycji. Wielu profesjonalnych użytkowników programu Photoshop często znajduje wiele powodów, dla których potrzebują ukrytych informacji, a maski warstw pozwalają im je zachować, jednocześnie ukrywając je.

Utwórz maskę warstwy, klikając 1626618473 30 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie w panelu Warstwy, gdy masz wybór za pomocą markizy lub dowolnej z zaawansowanych metod znajdujących się poniżej. Jeśli maska ​​blokuje niewłaściwy obszar, możesz wybrać maskę i nacisnąć Ctrl + I, aby ją odwrócić i zamienić obszary przezroczyste i nieprzezroczyste. Maski warstw wymagają odblokowanych warstw, takich jak kopia warstwy tła powyżej lub odblokowana wersja tła „Warstwa 0” znajdująca się bezpośrednio poniżej. Zapoznaj się z częścią 1, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch metodach.

1626618474 704 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

Jest jednak coś, co można powiedzieć o usuwaniu informacji o obrazie podczas wycinania tła, z których niektóre nie są zbyt przydatne. Wiele narzędzi do wymazywania tła w Photoshopie działa tylko z „metodą usuwania obrazu”, więc oczywiste jest, że Adobe nie ma sankcjonowanych dobrych i złych sposobów. To, która metoda najbardziej mu odpowiada, pozostawiamy w gestii czytelnika, ponieważ w Photoshopie chodzi o opcje użytkownika. Po prostu pamiętaj, że usunięte informacje nigdy nie wrócą po usunięciu, chyba że możesz przywrócić starszą wersję pliku.


Kasowanie lub usuwanie informacji o obrazie można wykonać na dowolnej odblokowanej warstwie, takiej jak odblokowana warstwa 0 powyżej lub zduplikowana warstwa kopii tła pokazana w ostatnim przykładzie.

Metody usuwania informacji o obrazie

gumka do mazania: Klawisz skrótu (E)
1626618474 482 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Gumka działa w sposób podobny do narzędzia pędzla i jest wystarczająco prosta do uchwycenia i zrozumienia. Odblokuj warstwę tła, tak jak pokazaliśmy to w zeszłym tygodniu, i po prostu zamaluj informacje tła, których nie chcesz używać.

Wielu użytkowników programu Photoshop nie lubi używania narzędzia Gumka do usuwania tła, ponieważ dokładne wycięcie obrazu może być czasochłonne, szczególnie dla użytkowników, którzy mają trudności z malowaniem dokładnych znaków za pomocą myszy.

Gumka jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do usuwania tła i powinna być używana jak najmniej, jeśli możesz. Mimo to HTG wcześniej omówiło bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące narzędzia do wymazywania.

1626618474 925 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Magiczne narzędzie do wymazywania: Klawisz skrótu (Shift + E)
magiczna gumka
Pochowany pod zwykłą gumką, znajdziesz proste jak tylko możliwe Magiczne narzędzie do wymazywania. To narzędzie przypomina narzędzie Wiadro z farbą, które wypełnia tylko przezroczystość. Istnieje wiele ustawień i metod, które pozwalają bawić się czułością Magic Eraser, co pozwala uzyskać wiele różnych wyników.

Jedną z wielkich korzyści dla nowych użytkowników programu Photoshop jest to, że to narzędzie faktycznie odblokuje warstwy tła w jednym kroku – po prostu kliknij w ciągłe pole jednego koloru w warstwie „Tło” i zobacz, jak znika do przezroczystości.

Pełniejsze instrukcje dotyczące narzędzia Magic Eraser można znaleźć tutaj.

1626618474 275 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Narzędzie do wymazywania tła: Klawisz skrótu (Shift + 3)
gumka tła
Chociaż to narzędzie może wydawać się świętym Graalem narzędzi Photoshopa, prawdopodobnie będziesz zawiedziony, gdy zastosujesz narzędzie do wymazywania tła w praktyce.

Korzystając z wykrywania krawędzi programu Photoshop, narzędzie Wymazywanie tła jest dalekie od doskonałości. Dostępne są trzy ustawienia: ciągłe, nieciągłe i wykrywanie krawędzi. Szczerze mówiąc, wszystkie trzy mają swoje nieścisłości, chociaż w pewnych sytuacjach jeden może mieć przewagę nad innymi.


To narzędzie nie jest najlepszą metodą na tej liście, aby usunąć tło. Eksperymentuj z nim, ale nie oczekuj, że przyniesie mu to wiele korzyści.

1626618475 95 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Wiadro z farbą (przezroczystość malowania): Klawisz skrótu (G)
wiadro farby
Z jakiegoś dziwnego powodu firma Adobe uznała za stosowne dać użytkownikom programu Photoshop dwa narzędzia o niemal identycznych funkcjach. Narzędzie Wiadro z farbą ma ustawienie, które pozwala malować przezroczystość, co sprawia, że ​​jedyną różnicą jest to, że Magiczna gumka odblokuje i pomaluje do przezroczystości w jednym kroku, a to narzędzie nie będzie nawet działać, dopóki warstwa nie zostanie odblokowana. Możesz znaleźć ustawienie „Wyczyść” w górnych opcjach.

1626618475 187 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

1626618475 174 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Nieciągła farba/magiczna gumka
1626618475 172 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Zarówno narzędzie Wiadro z farbą, jak i Magiczna gumka mają specjalne ustawienie o nazwie „Sąsiedztwo”. Pozostawienie tego ustawienia włączone oznacza, że ​​wypełnienie będzie działać na wszystkich zamkniętych kształtach tego konkretnego koloru. Wyłączenie go usunie każde wystąpienie tego koloru w tej warstwie na całym obrazie.

W przypadkach, gdy niebo i losowe fragmenty tła kończą się w zamkniętych częściach obrazu, może to być pomocne, ponieważ chwyta je jednocześnie, redukując je do przezroczystości.

Nie rozróżnia części obrazu, które chcesz, od tych, których nie chcesz, więc używaj ostrożnie i bądź przygotowany za pomocą szybkiego Ctrl + Z, aby cofnąć błędy.

1626618475 633 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Kasować: Klawisz skrótu (Backspace, Usuń)
1626618475 340 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

Gdy zaznaczenie zostanie załadowane na odblokowanej warstwie, proste naciśnięcie klawisza Delete lub Backspace może obniżyć warstwę do przezroczystości. To nie może być prostsze!

1626618476 176 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Napełnić: Klawisz skrótu (Shift + F5)
1626618476 506 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie
Narzędzie Edytuj > Wypełnij, które nie jest w pełni wykorzystywane, jest supermocną wersją narzędzia Wiadro z farbą, które działa niezależnie od kursora.

Szybkie dotknięcie klawiszy Shift + F5 spowoduje wyświetlenie okna dialogowego Wypełnij, w którym możesz wypełnić wszystkie wybrane obszary wstępnie wybranymi zestawami kolorów lub po prostu wypełnić te obszary przezroczystością.


Ponieważ polecenie Wypełnij jest niezależne od narzędzia kursora, nie ma możliwości kontrolowania, które kolory zostaną przywrócone do przezroczystości, dlatego przed użyciem narzędzia Wypełnij upewnij się, że zaznaczenia są zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Aby przywrócić przezroczystość za pomocą tego narzędzia, ustaw „Tryb mieszania” na wyczyść, jak pokazano po prawej stronie.

1626618476 992 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

Zaawansowane metody tworzenia masek

1626618476 913 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie Tryb szybkiej maski: Klawisz skrótu (Q)
tryb szybkiej maski

Naciśnij Q, aby przejść do trybu szybkiej maski programu Photoshop, który umożliwia tworzenie masek za pomocą pędzli i wiader. Kolor maski jest automatycznie przezroczysty na czerwono, co oznacza kolor, który maskujesz lub usuwasz.

W trybie szybkiej maski możesz użyć Narzędzie Pędzel, Narzędzie Ołówek lub Narzędzie Wiadro z farbą malować w jednolitych kolorach. Ponieważ technicznie pracujesz z maską, możesz pracować tylko z odcieniami szarości, najlepiej czarnym i białym.
W trybie szybkiej maski malowanie na czarno reprezentuje obszary zamaskowane lub „wymazane”, natomiast malowanie na biało reprezentuje obszary obrazu.

Naciśnij ponownie Q aby zakończyć tryb szybkiej maski, który automatycznie utworzy zaznaczenie z Twojego obrazu.
1626618476 529 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

1626618476 342 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie Narzędzie Pióro: Klawisz skrótu (P)
narzędzie pióra
Narzędzie Pióro to idealne rozwiązanie dla wielu profesjonalistów zajmujących się fotografią, którzy chcą szybko i łatwo wyizolować obiekt. Podczas gdy narzędzie Pióro jest notorycznie trudne do opanowania, wykwalifikowani użytkownicy tego narzędzia mogą wyciąć dość dokładne zaznaczenia w krótkim czasie.

Za pomocą narzędzia Pióro narysuj kształt wektorowy wokół obiektu lub obiektów. Może to być trudne, ponieważ narzędzie Pióro jest trudne. Gdy skończysz swój zamknięty kształt, musisz znaleźć swój Ścieżki panelu, aby załadować swój wybór.

Szukasz przycisku, który wygląda jak markiza programu Photoshop, która tworzy zaznaczenie dla tej ścieżki.
1626618477 641 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

1626618477 198 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie Maski wektorowe z narzędziem Pióro:
narzędzie pióra

Możesz również utworzyć maskę wektorową z dowolnej narysowanej ścieżki. Zamiast tworzyć zaznaczenie rastrowe z rysunku wektorowego, możesz przejść do: Warstwa > Maska wektorowa > Bieżąca ścieżka aby automatycznie utworzyć maskę z aktualnie załadowanej ścieżki w panelu Ścieżki.

Maski wektorowe mają tę zaletę, że są skalowalne i utrzymują czyste krawędzie, nawet gdy grafika jest powiększona do dużych rozmiarów. Poza tym maski wektorowe mają niewielką przewagę nad maskami warstw, ponieważ maski wektorowe wydają się renderować zamaskowane obrazy w prawie identyczny sposób, jak maski warstw oparte na rastrze.

Po prostu użyj tego, który styl maski najbardziej Ci odpowiada.
1626618477 370 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

1626618477 912 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie Swobodne narzędzie Pióro: Klawisz skrótu (Shift + P)
narzędzie pióra swobodnego
Dla tych z nas, którzy nie lubią używać narzędzia Pióro, ale lubią zalety wektorów, jest narzędzie Freeform Pen.

To narzędzie umożliwia rysowanie segmentów linii w taki sam sposób, w jaki pozwala na to narzędzie Lasso. Wystarczy kliknąć i przeciągnąć, aby utworzyć ścieżki wektorowe, które stają się zaznaczeniami lub maskami wektorowymi, dokładnie tak jak w przypadku poprzednich technik.


Jeśli zauważysz, że masz przerwane segmenty linii, możesz po prostu przełączyć się na narzędzie Pióro, aby je połączyć.

1626618478 707 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie Maska wektorowa z narzędzia Tekst
narzędzie tekstowe

Jedną z zabawnych rzeczy w Photoshopie jest to, że rzadko istnieje jeden sposób na zrobienie rzeczy. W przypadku masek wektorowych nie ograniczają się one do ścieżek narysowanych narzędziem Pióro. Typografia może być również używana jako maska ​​z tą sztuczką.

Utwórz jakiś rodzaj dowolnego rozmiaru lub kroju pisma. Kliknij tekst prawym przyciskiem myszy i znajdź „Utwórz ścieżkę roboczą”. Photoshop tworzy linie wektorowe wokół tekstu.

1626618478 495 Ponad 50 narzedzi i technik usuwania tla obrazu w Photoshopie

Stamtąd możesz wrócić do Warstwa> Maska wektorowa> Bieżąca warstwa, aby utworzyć maskę ze swojej typografii.

Podobnie jak w zeszłotygodniowych poradnikach, techniki te niekoniecznie są od siebie niezależne — piękno programu Photoshop to kreatywne połączenie wszystkich tych technik w celu stworzenia interesujących, łatwych i zabawnych sposobów realizacji celów związanych z obrazem. Sprawdź nas następnym razem, gdzie zajmiemy się częścią 3 „50+ sposobów usuwania tła obrazu”.

Kredyty obrazkowe: gejsza o pełnej wysokości przez Michael Reeve, dostępny pod Creative Commons. Darter – anhinga melanogaster i święty zimorodek autorstwa Fir0002, dostępny pod Licencja GNU.

Czy ten post był pomocny?