Skip to content

Poprawka bezpieczeństwa systemu Windows 7 z lipca 2019 r. obejmuje telemetrię

30 de lipiec de 2021
img 5bd7a2a2e47bd

Ku zaskoczeniu obserwatorów systemu Windows najnowsza aktualizacja systemu Windows 7 „wyłącznie zabezpieczenia” obejmuje telemetrię. Telemetria, o której mowa, to „Ocena zgodności” firmy Microsoft, która sprawdza komputery pod kątem problemów, które mogłyby uniemożliwić uaktualnienie do systemu Windows 10.

Jak podkreśla Woody Leonhard Komputerowy świat, jest to dość dziwne ze strony Microsoftu — kod telemetryczny był wcześniej dostępny i prawdopodobnie jest już zainstalowany w twoim systemie, jeśli używasz systemu Windows 7. Ale był ograniczony do normalnych „zbiorczych” pakietów aktualizacji. Jak wyjaśnia Ed Bott ZDNet:

Co było zaskakujące w wydanej w tym miesiącu aktualizacji dotyczącej tylko zabezpieczeń, formalnie zatytułowanej„9 lipca 2019 r. — KB4507456 (tylko aktualizacja zabezpieczeń)”jest to, że zawierałRzeczoznawca zgodności, KB2952664, który służy do identyfikowania problemów, które mogą uniemożliwić aktualizację komputera z systemem Windows 7 do systemu Windows 10.

Trudno dokładnie powiedzieć, dlaczego Microsoft próbuje teraz zainstalować telemetrię na wszystkich komputerach z systemem Windows 7, ale rozszerzona pomoc techniczna dla systemu Windows 7 wygasa 14 stycznia 2020 r. Użytkownicy systemu Windows 7 nie mają zbyt wiele czasu na aktualizację — tylko sześć miesiące. Windows 7 już nęka użytkowników o aktualizacjach. Microsoft może chcieć zrozumieć, ile komputerów z systemem Windows 7 pozostało na wolności i czy mają problemy ze zgodnością z nowym oprogramowaniem.

Kiedy Ed Bott zapytał Microsoft, dlaczego dodał kod telemetryczny do tej aktualizacji, otrzymał „bez komentarza”. Jak zwykle Microsoft psuje się, odmawiając przejrzystości i wyjaśniania, co robi. Aktualizacja zabezpieczeń nie zawiera żadnego kodu do uaktualnienia do systemu Windows 10.


Nadal zawsze zalecamy instalowanie poprawek bezpieczeństwa na komputerze. Po instalacji możesz zatrzymać działanie telemetrii, jeśli chcesz. NS abbodi86 doradza na forach Ask Woody:

Wyłączenie (lub usunięcie) tych zaplanowanych zadań po instalacji (przed ponownym uruchomieniem) powinno wystarczyć do wyłączenia rzeczoznawcy

MicrosoftWindowsDoświadczenie aplikacjiProgramDataUpdater
MicrosoftWindowsApplication ExperienceMicrosoft Rzeczoznawca zgodności
MicrosoftWindowsDoświadczenie aplikacjiAitAgent

Jeśli nie chcesz, aby ten kod działał. przejdź do Harmonogramu zadań i wyłącz te zaplanowane zadania. Jeśli wyłączysz je przed ponownym uruchomieniem po uruchomieniu aktualizacji, nie uruchomią się nawet raz.

Czy ten post był pomocny?